English (United States) Persian (Iran)
امروز: شنبه، 02 تير 1397 
English (United States) Persian (Iran)
عناوين اخبار

چاپ

با مشارکت سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين؛

همايش ورزش‌هاي بومي محلي ويژه بانوان کارمند ادارات شهر قزوين برگزار شد

به مناسبت فرا رسيدن ايام الله دهه فجر، با مشارکت سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين؛همايش بزرگ ورزش هاي بومي محلي ويژه کارکنان ادارات شهر قزوين با حضور جمعي از اعضاي شوراي شهر و بيدخام، مديرکل امور بانوان و خانواده استاندار قزوين در بوستان بانوان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين؛اين همايش  به منظور ايجاد شور و نشاط اجتماعي و ترغيب بانوان به امر ورزش با مشارکت فرمانداري،اداره کل ورزش و جوانان،هشت باشگاه ورزشي ويژه بانوان و سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين برگزار شد و هفت سنگ،وسطي  و لي لي از جمله ورزش هاي جشنواره بومي محلي بود که در اين همايش توسط بانوان اجرا شد.

بر اساس اين گزارش؛ بيش از 200 نفر از بانوان کارمند ادارات شهر قزوين در اين همايش شرکت کرده بودند که اجراي حرکات ورزشي و نرمش صبحگاهي،برپايي ايستگاه ارزيابي سلامت «فشارخون،قند خون،تناسب قد و وزن» از ديگر برنامه هاي جنبي اين همايش بود.

اشدري،رئيس کميسيون فرهنگي شوراي اسلامي شهر قزوين در اين همايش گفت:توجه به ورزش بانوان بيش از اقشار ديگر جامعه مي تواند فرهنگ ورزش همگاني را غني سازد به دليل اينکه آنان مي توانند ورزش را در کودکان و به ويژه نسل آينده نهادينه کنند.

فاطمه اشدري افزود: زنان به عنوان نيمي از پيكره اجتماع و مسئول نظم و تربيت كودكان خود، براي حفظ نشاط، شادابي و سلامتي، به ورزش نيازمند مي‌باشند.

در ادامه نخستين، عضو شوراي شهر قزوين در اين مراسم گفت:خوشبختانه با تلاش هاي مجموعه مديريت شهري اکثر بوستان هاي شهر قزوين مجهز به ست هاي ورزشي است و و همگان از اين ست ها استفاده مي کنند.

مريم نخستين با مثبت ارزيابي کردن ساخت پارک بانوان با توجه به استقبال زنان قزوين از بوستان نرگس (بانوان) افزود:ساخت بوستان بانوان در سال 84 استارت خورد و ما امروز شاهديم که بانوان مي توانند به راحتي ورزش و تفريح کنند و امروز با افتخار در حال طراحي بوستان شماره سه بانوان هستيم.

وي اظهار کرد: در چشم‌انداز 1404 ايران اسلامي،کشوري است توسعه يافته با هويت اسلامي،انقلابي و الهام بخش در جهان اسلام که براي تحقق اين هدف محوريت انسان سالم مدنظر است و براي نيل به اين مقصود سلامت و نشاط آحاد مردم از مولفه هاي اصلي و اساسي است.

نائب رئيس هيات ورزش هاي همگاني استان قزوين بيان کرد:جامعه اي در پيشبرد اهداف عالي موفق است که برخوردار از انسان هاي سالم،فعال و پويا باشد.

نخستين تصريح کرد: بي شک ورزش همگاني به عنوان زيري بناي ورزش کشور و شالوده اساسي ورزشي قهرماني نقشي اثرگذار دارد و براي توفيق در ايفاي موثر نقش خود،نيازمند ساز و کاري برنامه محور و هدفمند با پيروي اصولي و سيستماتيک از برنامه هاي تبيين شده است.

عضو شوراي شهر قزوين اضافه کرد: هدف سند و طرح ها به منظور تحقق چشم انداز براي حرکت به سمت ايراني سالم،شاداب و مشارکت 50 درصدي مردم به ورزش همگاني است که در زمينه اجراي سند تحول و توسعه، هيئات ورزش هاي همگاني استان قزوين گام هاي موثري برداشته است.

نخستين با بيان اينکه مهمترين موضوعي که مي تواند انسان را به ورزش کردن وادار کند، پذيرش علمي و آگاهي داشتن از سودمندي هاي ورزش و فراهم بودن زير ساخت هاي لازم در جامعه است، افزود: مهمترين مسئله اي که موجب مي شود تا بتوانيم بانوان را در شهر سنتي و مذهبي قزوين به اين مهم تشويق کنيم،داشتن فضاي امن و ايمني است که بانوان بتوانند به راحتي با توجه به موازين اسلامي به فعاليت هاي ورزشي بپردازند.

وي يادآور شد: با توجه به اينکه مسئوليت تربيت فرزندان و اداره منزل را خانم ها به عهده دارند، ساعات ورزشي سالن هاي ورزشي که به هيات واگذار مي شود بايد به گونه اي باشد که صدمه اي به وظايف اين گروه بانوان در خانواده وارد نکند که اين امر همکاري همه مسئولان در شهر و شهرستان ها را مي طلبد.

نائب رئيس هيئات ورزش هاي همگاني استان قزوين با اشاره به اينکه ورزش همگاني نياز به تعامل تمام دستگاه ها، نهادها و ارگان ها دارد، گفت: اين همکاري مي تواند زمينه مناسبي را براي رشد و گسترش ورزش همگاني به ويژه در بخش بانوان ايفا مي کند.

نخستين با اشاره به نقش پررنگ بانوان در خانواده تصريح کرد: بايد به ورزش بانوان اهميت داده شود که اين مهم منجر به کاهش هزينه هاي درماني و ارتقاي سلامتي در جامعه مي شود.

گفتني است، در پايان به تمامي شرکت کنندگان جوايز ورزشي اهدا شد.

 

 •  
   
 •  
   
 •  
   
 •  
   
 •  
   
 •  
   
 •  
   
صفحه اصلي  |  درباره سازمان  |  تماس با ما  |