یکشنبه ۱۳۹۸/۰۵/۲۰

22 عنوان برنامه در دهه ولایت و امامت توسط شهرداری قزوین برگزار می شود

به مناسبت دهه امامت و ولایت، 22 ویژه برنامه با عنوان جشنواره «اسماعیل خلیل الله تا علی ولی الله» در سطح شهر قزوین برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛ جشن بزرگ شهروندی عید تا عید همراه با خطبه خوانی غدیر خم 28 مرداد در پیاده راه سبزه میدان برگزار می شود.

در این گزارش آمده است؛ همایش خانواده موفق «سبک زندگی اسلامی – علوی» از دیگر برنامه‌های دهه ولایت و امامت در قزوین است که 22 مردادماه ساعت 9:30 صبح در سالن اجتماعات اداره کل تبلیغات اسلامی استان و 16:30 در سالن آمفی تئاتر بانو حضرت زهرا (س) سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین برگزار خواهد شد.

طبق این گزارش؛ پنج ایستگاه صلواتی در پنج نقطه شهر قزوین برپا می شود که علاوه بر توزیع نذورات، فعالیت های فرهنگی نظیر مسابقه با موضوع غدیر خم و پاسخگویی به شبهات دینی شهروندان توسط کارشناسان مذهبی در این ایستگاه‌ها اجرا می‌شود.

همچنین طبق این گزارش؛ برگزاری جنگ بزرگ عید تا عید «همسایه من» در شهرک مینودر، کوثر و سطح بوستان های شهر قزوین از دیگر برنامه‌های شهرداری قزوین در دهه ولایت و امامت است که به طور ویژه به عید قربان و غدیرخم خواهد پرداخت و مسابقات مفرحی نیز مختص این ایام طراحی شده است.

براساس این گزارش؛ جنگ عصرگاهی بانوی شهر من از دیگر برنامه های جشنواره «اسماعیل خلیل الله تا علی ولی الله» است که 31 مرداد در بوستان بانوان برگزار می شود. در این برنامه با ابزار هنر فضای معنوی مفرحی را برای بانوان شهر قزوین فراهم کنیم.

در این گزارش آمده است؛ یکی دیگر از برنامه‌های شهرداری، تجلیل از سادات و آزادگان شاغل شهرداری با عنوان «حدیث سرو» است که 26 مرداد ماه در سالن مفاخر شهرداری قزوین برگزار خواهد شد.

بنا بر این گزارش؛ جنگ شب های پرستاره ویژه برنامه جشنواره عید تا عید در 24 و 29 مرداد ماه در بوستان باراجین برگزار می شود و با زبان هنر، پیام عید بزرگ قربان و غدیرخم را برای شهروندان بازگو می کند.

مطابق این گزارش؛ قزوین در گذر فرهنگ و ادب از دیگر برنامه‌هایی است که در قالب مراسم‌های دهه ولایت و امامت، 25 مردادماه، در بوستان ملاخلیلا برگزار می شود.

براساس این گزارش؛ جشن بزرگ ابراهیم خلیل الله تا علی ولی الله در دو ناحیه شهر قزوین، مسابقه نقاشی ویژه کودکان «بزرگترین عید خدا»، مسابقه کتابخوانی «علی معجزه خلقت»، مسابقه پیامکی «علی مولای عشق» و مسابقه داستان نویسی «اسماعیل در پیشگاه خدا» را از دیگر برنامه‌هایی دانست که در این ایام برگزار می شود.

بنا بر این گزارش؛ همایش کوهروی خانواده، مسابقات پیشکسوتان قهرمان سن طلایی، همایش ورزش صبحگاهی در بوستان ریحانه و مسابقه تراکتورکشی را از جمله برنامه‌های ورزشی برشمرد.

در این گزارش آمده است؛ سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری به مساجد و هیات های مذهبی جهت اجرای جشن و برنامه های فرهنگی در دهه ولایت و امامت مساعدت کرده و تمامی اقلام فرهنگی اهدایی به هیات ها و مساجد در قالب بسته های فرهنگی با محتوای عید قربان و عید غدیرخم است.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط