سه‌شنبه ۱۳۹۷/۰۴/۱۹

از سوی سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛

همایش صد و یک دلیل ازدواج موفق ویژه داوطلبان سلامت و بانوان کارمند شهرداری قزوین برگزار شد

همایش صد و یک دلیل ازدواج موفق ویژه داوطلبان سلامت و بانوان کارمند شهرداری و سازمان های تابعه قزوین در سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛دکتر خورشید،زوج درمانگر و مشاور خانواده گفت: در زندگی ماشینی امروز روابط انسانی کمرنگ تر شده است که بیشترین تاثیر خود را در زندگی زوجین می گذارد.

 سهیلا خورشیدی افزود:بهترین تلقی از همسر این است که او را امانت الهی بدانیم که برای آرامش روحی به ما پیوسته است.

وی با بیان این مطلب که چهار سال اول زندگی امکان طلاق بالا است،اظهار کرد: در اوایل ازدواج چیزی به عنوان بدیهی نداریم جهت رفع سوءتفاهم ها، همه چیز باید واضح و شفاف توضیح داده شود تا از بروز مشکلات جلوگیری شود.

دکتر خورشیدی اضافه کرد: عدم گفت و گو بین زوجین موجب ایجاد سوءتفاهم و در نتیجه سبب دوری و جدایی میان آنان می شود لذا در هر شرایطی زوجین باید با یکدیگر گفت و گو داشته باشند.

وی اظهار کرد:قهر کردن شاید در کوتاه مدت باعث رسیدن به خواسته ها شود ولی باعث دوری زوجین از یکدیگر می شود.

دکتر خورشیدی افزود:متاسفانه برخی از زوجین همسران خود را با دیگران مقایسه می کنند؛ این اقدام همانند فرو کردن دشنه در قلب همسرمان است که باعث جدایی و دوری می گردد.

این روانشناس به زوجین توصیه کرد: معصومیت و کودک درون همسران خود را ببینند؛ اینگونه می توانند منعطف تر عمل کرده و مشکلی نیز بروز نمی کند.

وی به زوجین توصیه کرد که همیشه اولین نفر باشند که موفقیت های همسرشان را به او تبریک می گویند و مشوق او باشند،چرا که تشویق کردن شاه کلید ورود به قلب همسرتان است.

دکتر خورشیدی با بیان این مطلب که انسان موفق انسانی است که گذشته را تمام کند، به زوجین پیشنهاد کرد : اگر مسئله ای در گذشته آنان را آزار می دهد به جای مطرح کرد برای همسرشان و ایجاد مشکل؛ آن را روی کاغذ بنویسند و در سطل زباله بیندازند و لذت با هم بودن را با تکرار گذشته تلخ نکنند.

وی به زوجین توصیه کرد: مهربان بودن را به حق جانب بودن ترجیح بدهند و به همسرشان عشق بورزند و به او اجازه دهند آن طور که هست و دوست دارد زندگی کند و درصدد تغییر او نباشیم.

گفتنی است، در پایان مراسم دکتر خورشیدی و دکتر تقوایی نویسنده کتاب صدو یک دلیل موفق برای ازدواج به پرسش شرکت کنندگان پاسخ دادند.

تصاویر مرتبط