سه‌شنبه ۱۳۹۷/۰۶/۲۷

به منظور فرهنگ سازی در بحث نظافت شهری؛

500 دواطلب مردمی «پیام آوران پاکی» در مسیرهای عزاداری مستقر می شوند

درافشانی، رئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین گفت:به منظور فرهنگ سازی در بحث نظافت شهری؛500 دواطلب مردمی با عنوان «پیام آوران پاکی» در مسیرهای عزاداری مستقر می شوند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛محمد درافشانی با اعلام این خبر افزود:در طرح پیام آوران پاکی داوطلبان مردمی در شب و صبح تاسوعا و شب و روز عاشورا در مسیرهای منتهی به معابر اصلی و فرعی،مسرهای اصلی دسته جات عزاداری در کنار پاکبانان زحمت کش پسماند شهرداری قزوین به پاکسازی مسیرهای عزاداری خواهند پرداخت.

وی اظهار کرد:همچنین داوطلبان مردمی پیام آوران پاکی با استقرار در مسيرهاي عزاداري اقدام به توجيه مسئولان ايستگاه‌هاي صلواتي جهت استفاده از ظروف يکبار مصرف گياهي و نريختن زباله در معابر و خيابان‌ها می کنند و در يک فرهنگ‌سازي مناسب سيماي شهري را از برخي آلودگي‌ها پاک خواهند کرد.

داوطلبان مردمی پیام آوران ساعت 20:30 در میدان آزادی (سبزه میدان) در چهلستون تجمع می کنند و سپس در قالب های تیم هایی مختلف در مسیرهای عزاداری  ساماندهی می شوند.

درافشانی یکی از کارکردهای مثبت حضور داوطلبان مردمی پیام آوران پاکی در مسیرهای عزاداری را همراه شدن مردم با آنان در پاکسازی شهر ذکر کرد .

گفتنی است،طرح پیام آورآن با مشارکت سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری،سازمان مدیریت پسماند شهرداری قزوین و خانه مشارکت مردم در سلامت استان قزوین برگزار می شود.

تصاویر مرتبط