چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۶/۲۸

طرح «پیام آوران پاکی» همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی در مسیر دسته های عزاداری اجرا شد

طرح «پیام آوران پاکی» همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی در مسیر دسته های عزاداری با مشارکت سازمان فرهنگی،اجتماعی، ورزشی شهرداری و خانه مشارکت مردم در سلامت استان قزوین اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛قوامی،عضو شورای شهر قزوین  با حضور در طرح فرهنگ‌سازی و پاکسازی معابر شهر قزوین که همزمان با محرم الحرام توسط داوطلبین مردمی و عزاداران حسینی همزمان با ایام سوگواری سالار شهیدان با مشارکت شهرداری و خانه مشارکت مردم در سلامت برگزار شد، گفت:در سال قبل 50 تن زباله توسط 350 پاکبان جمع‌آوری شده که آمار قابل توجهی است.

سیده منیره قوامی امشب افزود:در کنار درس‌های ایثار، توکل، امر به معروف و نهی از منکر، آزادگی و مبارزه با ظلم و همچنین عمل به تکلیف که به عنوان یکی از درس‌های ارزشمند این واقعه باید مورد توجه قرار گیرد باید تاکید کنم در دنیای امروز تکلیف ما حفظ محیط زیست است.

رئیس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر قزوین ادامه داد: با توجه به رشد جمعیت و ترویج مصرف گرایی حفظ محیط زیست از مهمترین دغدغه‌های جوامع امروز به شمار می‌رود. در دهه اول ماه محرم به ویژه روزهای عاشورا و تاسوعا تولید زباله افزایش می‌یابد که طبق آمار موجود در سال قبل 50 تن زباله توسط 350 پاکبان جمع‌آوری شده است که آمار قابل توجهی است.

قوامی عنوان کرد: در چند سال گذشته زحمات زیادی برای فرهنگ‌سازی در راستای نریختن زباله کشیده شد که امیدواریم این موضوع در کاهش تولید زباله موثر باشد.

در ادامه قافله باشی،رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و هنری شورای شهر قزوین نیز گفت: یکی از مهمترین اهداف این برنامه فرهنگ‌سازی برای کاهش تولید زباله و داشتن شهری پاکیزه است.

مهدیه سادات قافله باشی افزود:برای ادامه راه به اعتماد و حضور شهروندان در برنامه های تعریف شده در مجموعه مدیریت شهری تکیه می‌کنیم و حضور پاکبان‌های داوطلب نشانه قدرشناسی و وظیفه شناسی شهروندان است.

وی اظهار کرد: امیدواریم از سال‌های آتی فرهنگ عدم ریختن زباله ترویج یافته باشد که در هیچ روزی در سال نیازمند اجرای اینگونه برنامه‌ها نباشیم.

 

تصاویر مرتبط