چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۷/۱۱

درافشانی،رئیس سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین خبر داد؛

افتتاح نمایشگاه نگارگری نگاره های عاشورایی در نگار خانه بانو

درافشانی،رئیس سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین گفت: نمایشگاه نگارگری نگاره های عاشورایی با حضور قافله باشی،رئیس کمیسیون فرهنگی،هنری و اجتماعی شورای شهر و حصاری،معاون اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی استان در نگارخانه بانو حضرت زهرا (س) افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛محمد درافشانی افزود: 27 اثر نگارگری استاد عقیلی با عنوان نگاره های عاشورایی در این نمایشگاه به نمایش در آمده است.

وی اظهار کرد:نگارخانه بانو حضرت زهرا (س) پس از یک وقفه طولانی با توجه به درخواست هنرمندان و گلایه آنان از کمبود فضای های هنری نظیر نگارخانه در شهر قزوین بر آن شدیم تا این مجموعه را به سالن های نگارخانه شهر اضافه کنیم.

این مسئول اضافه کرد:تا پایان سال این نگارخانه شاهد آثار زیبا و فاخر هنرمندان خواهد بود و شهروندان نیز می توانند با هنرمندان فرهیخته شهر قزوین دیدار چهره به چهره داشته باشند و در خصوص آثار اطلاعات مفیدی را دریافت کنند.

قافله باشی،رئیس کمسیون فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین گفت:با توجه به نیاز هنرمندان جهت نمایش آثارشان وجود گالری هنری یا نگارخانه یکی از نیازهای اصلی شهر قزوین است. 

مهدیه قافله باشی افزود:با توجه به اینکه نگارخانه مهر حوزه هنری تنها نگارخانه شهر قزوین بود،نگارخانه بانو سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری پس از یک وقفه طولانی با افتتاح نمایشگاه نگارگری نگاره های عاشورایی راه اندازی شد.

وی اظهار کرد:این نگارخانه به طور قطع نگارخانه ای نیست که مد نظر هنرمندان باشد ولی با بضاعت موجود بهترین کاری بود که سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین می توانست در راستای حمایت هر چند اندک از هنرمندان انجام دهد.

قافله باشی اضافه کرد:امیدواریم مسئولان متولی در حوزه فرهنگ نسبت به ساخت نگارخانه یا گالری های تخصصی در شهر قزوین اهتمام ویژه ای داشته باشند،کمسیون فرهنگی،هنری و اجتماعی شورای شهر قزوین نیز تلاش می کند تا در طراحی خانه های فرهنگ و فرهنگسرا ها ساخت نگارخانه حتما لحاظ گردد تا بتوانیم دغدغه هنرمندان شهر قزوین را در این حوزه رفع کنیم.

لازم به ذکر است؛نمایشگاه نگارگری نگاره های عاشورایی تا 15 مهرماه سالجاری در نگارخانه بانو حضرت زهرا (س) سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین برپا شده است،این نمایشگاه صبح ها 10 الی 13 و بعد از ظهر ها 16 الی 20 جهت بازدید علاقمندان دایر می باشد.

تصاویر مرتبط