یکشنبه ۱۳۹۷/۰۸/۰۶

داودی، رئیس شورای اسلامی شهر قزوین خبر داد؛

نامگذاری یکی از میدان های ورودی شهر قزوین به نام میدان خوشنویسی

حکمت اله داودی، رئیس شورای اسلامی شهر قزوین گفت:با توجه به ضرورت ترویج هنر خوشنویسی، یکی از میدان های ورودی شهر به نام میدان خوشنویسی نامگذاری می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛ داودی در مراسم اختتامیه نمایشگاه و مسابقه خوشنویسی یادمان استاد محصص بنیان گذار انجمن خوشنویسان استان که در  سالن اجتماعات بانو حضرت زهرا (س) سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری برگزار شد، افزود: استاد محصص از افتخارات استان و کشور است که شاگردان زیادی را تربیت کرده و امروز باید یادمان این استاد خوشنویسی با کرامت در استان برگزار شود و برگزاری مسابقه ای با نام استاد کار ارزشمندی است.

وی اظهار کرد: یکی از غفلت های ما این است که تا وقتی انسان های ارزشمندی در کنار خود داریم قدردان آنان نیستیم اما وقتی از میان ما می روند، می فهمیم چه کسانی رفته اند و به یاد می افتیم که برایشان مراسم یادبود برگزار کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر قزوین در بخش دیگری از سخنانش گفت: در شورای پنجم رویکردها تغییر یافته است و تا زمانی که افراد نخبه و شخصیت های برجسته در میان ما هستند، یادشان راگرامی می داریم و از آنها تجلیل می کنیم.

داودی تصریح کرد: رویکرد شورای شهر قزوین حمایت از هنرمندان و حفظ جایگاه پایتخت خوشنویسی در قزوین است.

وی با بیان اینکه در دوره های گذشته نگاه به حوزه فرهنگ و هنر کمرنگ تر بود، افزود: شورای پنجم نسبت به فرهنگ و هنر رویکرد ویژه ای دارد و با جدیت بیشتری در این حوزه فعالیت  و از هنرمندان این بخش حمایت می کند.

به گفته داودی باید تلاش شود تا ضمن حفظ جایگاه قزوین در حوزه خوشنویسی، برای ارتقای موقعیت پایتختی آن در عرصه این هنر نیز به طور عملی اقدام کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر قزوین عنوان کرد: شهرداری قزوین در راستای حمایت از هنرمندان خوشنویس شهر به جای اهدای آثار نفیس شهرهایی نظیر اصفهان به میهمانان، تابلوهای خوشنویسی را به عنوان هدیه در نظر می گیرد تا از این طریق گامی مثبت در راستای معرفی قزوین به عنوان پایتخت خوشنویسی کشور بردارد.

وی در پایان تأکید کرد: با تصویب شورای شهر قزوین، کسانی که از خوشنویسی برای طراحی و نوشتار تابلوهای تبلیغاتی محل کسب خود استفاده کنند می توانند از تخفیف 50 درصدی عوارض خود بهره مند شوند.

 

تصاویر مرتبط