یکشنبه ۱۳۹۷/۰۸/۰۶

قافله باشی، رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و هنری شورای شهر قزوین تأکید کرد؛

ضرورت عضویت انجمن خوشنویسی در کمیته سیما و منظر شهری شهرداری قزوین

مهدیه سادات قافله باشی، رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و هنری شورای شهر قزوین بر ضرورت عضویت انجمن خوشنویسی در کمیته سیما و منظر شهری شهرداری قزوین تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛ قافله باشی در مراسم اختتامیه نمایشگاه و مسابقه خوشنویسی یادمان استاد محصص مستشاری (بنیان گذار انجمن خوشنویسان استان قزوین) که در سالن اجتماعات بانو حضرت زهرا (س) سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین برگزار شد، افزود: رویکرد شورای شهر قزوین حمایت جدی از فعالیت های فرهنگی و هنری به ویژه خوشنویسی است.

وی اظهار کرد: شهرداری باید در طراحی المان های شهری فراخوان عمومی اعلام کند تا هنرمندان بتوانند ایده های خود را در این زمینه ارائه دهند.

این عضو شورا افزود: در کمیته سیما و منظر شهری به ویژه با توجه به جایگاه قزوین در عرصه خوشنویسی و حضور خطاطان برجسته در آن می توان از این ظرفیت به خوبی استفاده کرد.

رییس کمسیون فرهنگی، اجتماعی و هنری شورای شهر قزوین گفت: در راستای حمایت از اقتصاد هنر، درصدد هستیم تا با در نظر گرفتن تابلوی خوشنویسی به عنوان هدایا در مسابقات و برنامه های مختلف زمینه صدور این هنر وزین را به سایر استان های کشور و همچنین خارج از مرزها را فراهم کنیم.

این عضو شورای شهر تأکید کرد: اگر تقویمی برای روز خوشنویسی داشته باشیم هیچ ماهی بهتر از مهر و هیچ روزی بهتر از 14 مهر به مناسبت سالروز درگذشت استاد محصص مستشاری نخواهد بود.

 

تصاویر مرتبط