یکشنبه ۱۳۹۷/۰۸/۰۶

براتی، مدیر اجرایی شورای عالی خوشنویسان ایران:

قزوین برای ارتقای خوشنویسی سرمایه گذاری مناسبی صورت داده است

عارف براتی، مدیر اجرایی شورای عالی خوشنویسان ایران گفت: قزوین برای ارتقای خوشنویسی سرمایه گذاری مناسبی صورت داده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛ براتی در مراسم اختتامیه نمایشگاه و مسابقه خوشنویسی یادمان استاد محصص مستشاری که در سالن اجتماعات بانو حضرت زهرا (س) سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری برگزار شد، افزود: استاد محصص مستشاری شخصیت ماندگاری در هنر خوشنویسی ایران اسلامی است که باید به نسل جوان معرفی شود.

وی اظهار کرد: استاد محصص شایسته تجلیل و گرامیداشت است زیرا در احیای هنر خوشنویسی در عصر معاصر در استان نقش برجسته ای داشته است.

مدیر اجرایی شورای عالی خوشنویسان ایران با بیان اینکه انتخاب پایتختی قزوین در هنر خوشنویسی کار بزرگی است که در استان قزوین انجام شده و باید این جایگاه را قدر دانست و از آن صیانت کرد، گفت: نگهداری جایگاه پایتخت خوشنویسی کشور برای قزوین کار سختی است زیرا رقبای جدی دارد و اگر برنامه هایی مانند جشنواره دوسالانه کم رنگ شود این جایگاه به مخاطره می افتد.

براتی بیان کرد: وزن و چگالی فرهنگی مدیران استان را باید با کارهای فرهنگی سنجید که برگزاری دوسالانه خوشنویسی و مسابقه خوشنویسی یادمان استاد محصص مستشاری در قزوین و تعیین میدانی به نام خوشنویسی از جمله اقدامات ارزشمند مدیران این استان است.

وی اظهار کرد: قزوین بهترین سرمایه گذاری در هنر را انجام داده و موفق عمل کرده است اما باید بیشتر کار شود، افزود: قزوین در هنرنمایی نیز شاخص است اما نباید این فرصت را از دست داد و باید برای تقویت این هنر نیز همت کرد.

موسوی، عضو انجمن خوشنویسان کشور نیز گفت: قزوین جایگاه هنری خوبی دارد اما باید قدردان همدیگر باشید و از هنرمندان شاخص خود حمایت لازم را انجام دهیم.

تصاویر مرتبط