دوشنبه ۱۳۹۷/۰۸/۲۸

درافشانی،رئیس سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین خبر داد؛

معرفی آداب و سنن قزوین در جشنواره ملی فرهنگ و هنر اقوام ایرانی در دانشگاه صنعتی شریف

درافشانی،رئیس سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین از معرفی آداب و سنن قزوین و اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و هنری در جشنواره ملی فرهنگ و هنر اقوام ایرانی که در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛محمد درافشانی با اعلام این خبر افزود:جمعی از دانشجویان قزوین در جشنواره ملی فرهنگ و هنر اقوام ایرانی دانشگاه صنعتی شریف غرفه دارند که سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری جهت  برپایی این غرفه همکاری ویژه ای با دانشجویان داشت.

وی اظهار کرد:تصاویر گردشگری شهر قزوین،تابلوهای مفاخر،مشاهیر و شهدای شاخص قزوین و همچنین تابلوهای خوشنویسی،لوح های فشرده گردشگری،نماهنگ و انیمیشن در مورد قزوین در این غرفه در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

درافشانی اضافه کرد:در جشنواره ملی فرهنگ و هنر اقوام ایرانی هر شب به یک استان اختصاص یافته است که در ویژه برنامه ای که دانشجویان با همکاری سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین در شبی که قزوین برنامه داشت برنامه های متنوعی نظیر اجرای نقالی،موسیقی با لهجه ها و گویش های قزوینی و پذیرایی با شیرینی های سنتی قزوین اجرا شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: «جشنواره ملی فرهنگ و هنر اقوام ایرانی» از ۲۶ تا۳۰ آبان ماه به مدت پنج روز به منظور ارتقای اهداف فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، کمک به نشاط و بالندگی دانشجویان و دانشگاهیان، تقویت وحدت ملی و انسجام اقوام از طریق ارتقاء تعلق روحی به فرهنگ بومی و حفظ میراث فرهنگی مناطق مختلف کشور توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه صنعتی شریف و با پیام «ایران، در شریف» در حال برگزاری است.

گفتنی است،۱۵۰ دانشجوی فعال در مقاطع مختلف تحصیلی با ستاد جشنواره ملی فرهنگ و هنر اقوام ایرانی همکاری جدی و موثری داشته اند.

 

 

 

 

 

 

.

 

 

 

تصاویر مرتبط