پنجشنبه ۱۳۹۸/۰۲/۰۵

درافشانی:

مدیریت شهری قزوین از آثار هنری معرف شهر قزوین حمایت می کند

درافشانی، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین گفت:مدیریت شهری تمام تلاش خود را جهت حمایت مادی و معنوی از آثار هنری بومی که به نوعی معرف شهر قزوین باشند، می نماید.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛محمد درافشانی در آئین اختتامیه شانزدهمین جشنواره فیلم، فیلمنامه و عکس قزوین افزود:رویکرد فرهنگی شهرداری و شورای پنجم، اعتلای فرهنگ،حمایت از هنر و هنرمندان بوده و دراین راستا قدم های مثبتی نیز برداشته شده است.

وی اظهار کرد:نخستین خانه تئاتر قزوین که از سال گذشته عملیات اجرایی آن در بوستان ملت آغاز شد هم اکنون با سرعت خوبی به پیش می رود و پیش بینی می شود تا پایان سالجاری یا ابتدای سال ۹۹ به بهره برداری برسد.

درافشانی اضافه کرد:همچنین خانه هنرمندان قزوین نیز در محل قبلی مرکز اسناد سال 97 در هفته فرهنگی قزوین افتتاح شد و امیدواریم با تصویب اساسنامه آن به زودی زمینه تجهیز و آغاز فعالیتش فراهم شود.

این مسئول افزود:سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین ضمن برگزاری این جشنواره نیز تمام تلاش خود را جهت حمایت از هنرمندان به کار بست تا گام  موثری درجهت ارتقای سطح فرهنگ و هنر قزوین بردارد.

درافشانی خاطرنشان کرد:هنرمندان برای آنکه بتوانند آثار خود را در سطح ملی و جهانی معرفی کنند در ابتدا باید نگاه بومی به هنر داشته باشند.

وی بیان کرد:فیلم و عکس یک زبان بین‌المللی است که با استفاده از آن می توان، ایران به خصوص کهن شهر تاریخی قزوین را به جهانیان شناساند.

درافشانی اظهار امیدواری کرد با همکاری سایر دستگاه های فرهنگی،هنر قزوین در رشته های مختلف، بومی سازی شود تا از این طریق ضمن احیای دوران طلایی هنر قزوین زمینه معرفی استعدادهای این شهر به کشور و دنیا فراهم شود.

 وی افزود:با برپایی این جشنواره ها، به ویژه در حوزه فیلمنامه نویسی با کشف استعدادهای جوان، از آثاری که معرف ظرفیت های هنری قزوین باشد حمایت مادی و تجهیزاتی خواهد شد.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین در پایان گفت:هم افزایی خوبی بین دستگاه های فرهنگی شهر قزوین وجود دارد که باید نهایت بهره برداری از آن جهت ارتقای برنامه های هنری شود.

گفتنی است، شانزدهمین جشنواره فیلم، فیلمنامه و عکس قزوین شامگاه پنجشنبه در مراسمی با حضور نمایندگان مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی،قافله باشی رئیس کمیسیون فرهنگی،اجتماعی و هنری  شورای اسلامی شهر قزوین و جمعی از مدیران شهری و استانی برگزار شد و از نفرات برگزیده تجلیل گردید.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط