پنجشنبه ۱۳۹۸/۰۶/۰۷

نهمین ستاد ساماندهی تسهیلات محرم در قزوین آغاز به کار کرد

به مناسبت فرا رسیدن ایام محرم‌الحرام، نهمین ستاد ساماندهی تسهیلات محرم در این سازمان آغاز به کار کرده است.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین، محمد درافشانی ارائه خدمات به هنگام و مناسب به ‌صورت متمرکز به هیئت های مذهبی را از جمله اهداف ستاد ساماندهی تسهیلات برشمرد.

وی اظهار کرد:سازمان‌های وابسته به شهرداری قزوین از جمله سازمان‌های زیباسازی، مدیریت پسماند شهرداری، آتش‌نشانی و خدمات ایمنی، سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری،نماینده نیروی انتظامی و نماینده اداره کل تبلیغات اسلامی  معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین،اداره کل دامپزشکی،اداره کل دامپزشکی استان و پلیس راهور قزوین  عضو این ستاد بوده و خدمات خود را به هیات‌های مذهبی ارائه می‌دهند.

درافشانی خاطرنشان کرد:تفاهم‌نامه‌ای به‌ منظور رعایت شان عزاداری‌ها در تمام ابعاد معنوی، فرهنگی، امنیتی و ایمنی میان شورای هیات های مذهبی و دبیرخانه ستاد ساماندهی تسهیلات محرم قزوین به امضاء رسیده است و امیدواریم در این راستا خدمات شایسته‌ای را به تمام خادمان اباعبدالله الحسین (ع) ارائه کنیم.

درافشانی اضافه کرد:همچنین در بحث امنیتی، ایمنی و ترافیکی نیز نماینده نیروی انتظامی هشدارهای لازم را در زمینه استفاده نکردن از آلات غیر مناسب موسیقی، آلودگی صوتی، زمان‌بندی هیات های مذهبی همچنین توصیه‌های لازم توسط سازمان زیباسازی برای نصب سازه‌های زیبا، آرایش، نظم و انضباط در راه‌اندازی ایستگاه صلواتی به هیئات مذهبی ارائه می‌شود.

این مسئول بیان کرد:امسال آموزش های لازم به صورت چهره به چهره به روسای هیأت مذهبی ارائه می شود،همچنین شارژ نمودن کپسول‌های آتش‌نشانی به‌صورت رایگان، صدور دستورالعمل ایمنی و کارشناسی، بازدید از مساجد، امامزاده‌ها، اماکن متبرکه، هیئت‌های مذهبی و تکایا، پخش تراکت و صدور مجوزهای لازم ازجمله اقداماتی است که توسط سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی در این ستاد صورت می‌گیرد.

 

وی بیان کرد:سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین نیز چاپ بنرها، روان‌سازی کارها و نیز توصیه‌های مختلف ازنظر فرهنگی و اجتماعی و سلامت را بر عهده دارد.

این مسئول افزود:سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین نیز چاپ بنرها، روان‌سازی کارها و نیز توصیه‌های مختلف ازنظر فرهنگی و اجتماعی و سلامت را بر عهده دارد.

وی از اهدای حواله‌های فرهنگی و اقلام سلامت نظیر لیوان‌های یک‌بارمصرف کاغذی برای مصرف نوشیدنی های گرم به هیئت های مذهبی کم برخوردار خبر داد.

درافشانی اظهار کرد:امسال با مشارکت سازمان پسماند و سازمان های مردم نهاد محیط زیست «پیام‌آوران پاکی» به‌منظور فرهنگ‌سازی در بحث نظافت شهری در مسیرهای عزاداران حسینی در تاسوعا و عاشورای حسینی به فعالیت خواهند پرداخت.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط