چهارشنبه ۱۳۹۸/۰۷/۰۳

اسماعیلی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین:

نمایشگاه فصل پروانگی اقدامی ارزشمند جهت تبیین ارزش های دفاع مقدس است

محمد حسین اسماعیلی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: نمایشگاه فصل پروانگی اقدامی ارزشمند جهت تبیین ارزش های دفاع مقدس است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛ اسماعیلی در بازدید از نمایشگاه فصل پروانگی با تاکید بر اهمیت تبیین سیره و تفکر شهدای هشت سال دفاع مقدس برای نسل جوان و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت گفت: ابزارهای فرهنگی و هنری از بهترین ابزارهای انتقال فرهنگ دفاع مقدس است.

وی اظهار کرد: پیاده راه فرهنگی سبزه میدان ظرفیت خوبی است که می تواند به گذر فرهنگ و هنر تبدیل شود و برنامه های فاخری نظیر نمایشگاه فصل پروانگی در حوزه های فرهنگی، مذهبی و ادبی در این پیاده راه برگزار کرد.

اسماعیلی اضافه کرد: امسال هفته دفاع مقدس با ایام محرم الحرام متقارن شده که می توان تلنگری برای ما باشد که چرا واژه مقدس را پسوند دفاع جانانه مردم سرزمین خودمان کردیم که نسل جوان انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس را درک نکرده اند، بنابراین باید چرایی نامگذاری جنگ تحمیلی به دفاع مقدس برای آنان تشریح شود.

این مسئول افزود: آنچه که به دفاع فرزندان ایران اسلامی تقدس بخشید، دفاع از خاک سرزمین مان، ارزش ها، اعتقادات، دین اسلام و مذهب مان بود، ایثار و از خود گذشتگی جوانان این مرز و بوم موجب شد، حتی یک وجب از خاک کشور به دشمن واگذار نشود.

وی بیان کرد: در حقیقت استکبار جهانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی با این تصور غلط که می تواند براحتی انقلاب نوپا ایران اسلامی را به زانو دربیاورد، هجمه سنگینی علیه ایران به راه انداخت، ولی جوانان غیور این مرز و بوم با اعتقادات ریشه داری که از پدران خود به ارث برده بودند جانانه و با دست خالی در مقابل ابرقدرت ها ایستادند.

اسماعیلی در پایان خاطرنشان کرد: ساری و جاری بودن فرهنگ ایثار و شهادت وجه تشابه واقعه کربلا و هشت سال دفاع مقدس  بود که امروز ما نیز باید در جهت تقویت و ترویج این فرهنگ گام برداریم و از تمامی ظرفیت های موجود استفاده کنیم.

گفتنی است؛ نمایشگاه «فصل پروانگی» از اول الی هشتم مهر ماه سال جاری از 9 صبح تا 13 ظهر و 30: 16 عصر تا ساعت 21 شب در پیاده راه فرهنگی سبزه میدان دایر است.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط