پنجشنبه ۱۳۹۱/۰۱/۱۰

عسگري، مديرعامل سازمان مديريت پسماندهاي شهرداري قزوين:

مديريت شهري قزوين از تيم فرهنگي قوي برخوردار است

برگزاري نمايشگاه و جشنواره ملي بازي و اسباب بازي كودكان ديروز و امروز توسط شهرداري قزوين نشان مي دهد كه مديريت شهري از تيم فرهنگي قوي برخوردار است.

 

عباس عسگري، مديرعامل سازمان مديريت پسماندهاي شهرداري قزوين در گفتگو با خبرنگار ما گفت:  تفاوت نحوه برگزاري دومين نمايشگاه و جشنواره ملي بازي و اسباب بازيكودكان ديروز و امروز در سال جاري نسبت به سال گذشته كاملا احساس مي شود و اين تغيير حاصل تجربه سال گذشته است.
عسگري بيان كرد: با توجه به كيفيت برگزاري جشنواره در سال جاري به نظر مي‌رسد مديريت شهري آمادگي اين را دارد كه در سال‌هاي آينده اين جشنواره را در سطح بالاتر برگزار كند.
مديرعامل سازمان مديريت پسماندهاي شهرداري قزوين افزود:در سال‌هاي گذشته خيابان امام خميني(ره) در ايام عيد خياباني آرام و بي نشاط بود، اما مشاهده مي‌كنيم كه اين خيابان از سال گذشته پذيراي شهروندان زيادي براي حضور در جشنواره بوده و اين خيابان نشاط خاصي را در ايام عيد به خود گرفته است.
وي گفت: برگزاي اين جشنواره در مكان تاريخي باعث رونق جذب گردشگر شده است كه به بهانه بازديد از اين جشنواره با آثار تاريخي قزوين آشنا مي‌شوند و اين مهم با ارزش است.
عسگري اضافه كرد: برگزاري اين جشنواره باعث خواهد شد كه با جذب گردشگر، قزوين را به سراسر نقاط كشور بشناسانيم چراكه قزوين همانند اصفهان داراي آثار تاريخي بارازرشي است حتي مي‌توان گفت قدمت و نوع آثار تاريخي قزوين بيش از اصفهان مي‌باشد و قزوين اصفهان كوچك است.
مديرعامل سازمان مديريت پسماندهاي شهرداري قزوين ادامه داد: اين جشنواره به گونه‌اي برنامه‌ريزي شده است كه علاوه بر اينكه كودكان به شوق مي‌آيند كودكان ديروز هم از ديدن اين جشنواره لذت مي‌برند.
وي افزود: به نظر من در برگزاري اين جشنواره از خلاقيت‌هاي خوبي استفاد شده است به گونه‌اي كه وقتي شهروندي وارد اين مجموعه بزرگ مي شود اوقات خود را فراموش مي‌كنند.
عسگري اظهار كرد: زمان برگزاري اين جشنواره بايد بيشتر از اين بود تا افرادي  كه فرصت نكردند در ايام عيد  از اين نمايشگاه بازديد كنند، بعد از ايام تعطيلات بتوانند از اين جشنواره بازديد كنند.
مديرعامل سازمان مديريت پسماندهاي شهرداري قزوين در ادامه گفت:نشان دادن تفاوت بازي‌هاي كودكان ديروز و امروز در اين جشنواره نشان مي‌دهد كه چقدر بازي كودكان در مسير تحول قرار گرفته است.
وي افزود: با توجه به اينكه مديريت شهري زحمات زياي براي برگزاري اين جشنواره متحمل شده است جاي تقدير دارد.
عسگري بيان كرد: برگزاري اين جشنواره در سطح ملي نشان مي‌دهد كه مديريت شهري داراي يك تيم فرهنگي قوي است كه توانسته اين رخداد فرهنگي را در ايام عيد به وجود آورد.
مديرعامل سازمان مديريت پسماندهاي شهرداري قزوين افزود:يكي از خوشحالي‌هاي ما اين است كه  در اين جشنواره مديريت شهري مي تواند ارتباط خوبي را با شهروندان در همه سنين برقرار كند.
وي گفت: تاثيرات برگزاري اين جشنواره را در آينده خواهيم ديد به خصوص در فرهنگ عمومي مردم كه با فرهنگ شهرنشيني در زمينه فرهنگي و اجتماعي آشنا مي‌شوند.
عسگري با بيان اينكه هيچ نهادي نمي‌تواند به جزء شهرداري قزوين اين جشنواره را برگزار كند، افزود:
حضور دستگاه‌هاي  كه با موضوعات اجتماعي و فرهنگي درگير هستند در كنار شهرداري قزوين همانند سازمان ميراث فرهنگي مي‌تواند در برگزاري بهتر اين جشنواره كمك كند و جذابيت اين نمايشگا بيشتر شود.
مديرعامل سازمان مديريت پسماندهاي شهرداري قزوين گفت: برگزاري نمايشگاه در مكان‌هاي تاريخي باعث مي‌شود شهروندان بهتر با ماهيت نمايشگاه ارتباط برقرار كنند به خصوص اين مكان كه يكي از آثار نادر در كشور به شمار مي‌رود.
وي افزود: آشنايي شهروندان از اقداماتي كه توسط شهرداري قزوين در زمينه‌هاي عمراني، حمل و نقل و اجتماعي انجام مي‌شود، باعث خواهد شد شهرداري قزوين با مشاركت شهروندان سريع تر به اهداف خود برسد.
مديرعامل سازمان مديريت پسماندهاي شهرداري قزوين در ادامه گفت: در زمان كودكي خودم بازي هفت سنگ، زو كشيدن و چرچري را بيشتر انجام مي‌داديم و چون بازي چرچري نياز به فضاي بيشتري داشت در زماني كه كوچه خلوت بود بازي چرچري را انجام مي‌داديم اما زماني كه كوچه شلوغ بود هفت سنگ را بازي مي‌كرديم.
وي افزود: بازي كودكان ديروز آميخته با ورزش و خلاقيت بود به گونه‌اي كه بعد از بازي وقتي وارد خانه م‌ شديم به قدري خسته بوديم كه فقط به دنبال خوردن غذا و يا استراحت بوديم، اما الان خانه‌هاي آپارتماني باعث شده بازي‌هاي كودكان هيجان نداشته باشد.
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط