شنبه ۱۳۹۱/۰۱/۱۲

خزائلي، مديرعامل سازمان نوسازي و بهسازي شهر قزوين خبر داد؛

مرمت و بازسازي 5 هزار مترمربع از فضاي تاريخي سعدالسلطنه

در سال گذشته 5 هزار مترمربع از فضاي مجموعه تاريخي سعدالسلطنه با اعتبار 3 ميليارد تومان مرمت و بازسازي شد.

 

علي‌رضا خزائلي، مديرعامل سازمان نوسازي و بهسازي شهر قزوين در مراسم اختتاميه دومين نمايشگاه و جشنواره ملي بازي و اسباب بازي كودكان ديروز و امروز گفت: با حمايت مسوولان ارشد استان و مديريت شهري توانستيم در سال گذشته 5 هزار مترمربع از فضاي سعدالسلطنه را با اعتبار 3 ميليارد تومان بازسازي و مرمت كنيم.
وي افزود: براي مرمت و بازسازي اين فضا در سال گذشت 140نفر روز طي 6 ماه فعاليت كردند.
خزائلي بيان كرد: با تلاش دوستان توانستيم امسال براي برگزاري دومين جشنواره اسباب بازي با مرمت و بازسازي بخشي از فضاي تاريخي سعدالسلطنه، فضاي بيشتري را در اختيار قرار داشته باشيم.
مديرعامل سازمان نوسازي و بهسازي شهر قزوين گفت: مرمت و بازسازي اين فضا كار سخت و دشواري بود اما توفيق حاصل شد تا بتوانيم در ايام نوروز اين جشنواره را در فضاي تاريخي با ارزشي برگزار كنيم.
وي افزود: حجم كار در سال گذشته براي مرمت و بازسازي بسيار بالا بود اما با حمايت‌هاي مادي و معنوي همكاران و مسوولان استاني و شهري توانستيم اين كار نشدني را به اتمام برسانيم.
خزائلي بيان كرد: سازمان نوسازي و بهسازي توانست با يك كار گروهي اين پروژه بزرك را در زمان كوتاه به موقع به نتيجه برساند.
مديرعامل سازمان نوسازي و بهسازي شهر قزوين اظهار كرد: با مرمت و بسازي اين بناي تاريخي با ارزش توانستيم بخشي از زمان گذشت را زنده كنيم و به اين آثار تاريخي ادامه حيات بدهيم.
وي افزود: جاي خوشحالي دارد با مرمت اين بناي تاريخي بخشي از تاريخ و فرهنگ قزوين احياء شد و اميدوارم با برگزاري اين نوع جشنواره‌ها طي سال بتوانيم اين بناي تاريخي را به همگان بشناسانيم.

پايان پيام

 

تصاویر مرتبط