پنجشنبه ۱۳۹۲/۰۴/۲۷

شهردار قزوين:

برنامه هاي همايش مجمع جهاني شهر اسلامي مشخص شد

به مناسبت روز قزوين برگزاري مجمع جهاني شهر اسلامي در شهريور ماه امسال است با حضور ميهمانان داخلي و خارجي و کشورهاي اسلامي برگزار مي شود.

 

شهردار قزوين گفت: به مناسبت روز قزوين برگزاري مجمع جهاني شهر اسلامي در شهريور ماه امسال است با حضور ميهمانان داخلي و خارجي و کشورهاي اسلامي برگزار مي شود.
مسعود نصرتي در گفت‌وگو با خبرنگار تسنيم در قزوين، اظهار کرد: نهم شهريور ماه براي برگزاري برنامه روز قزوين در نظر گرفته شده است و سال قبل براي نخستين بار برنامه روز قزوين برگزار شد و امسال اين برنامه با سه رويکرد اصلي که اصلي ترين آن برگزاري مجمع جهاني شهر اسلامي است، برگزار مي شود.
 
وي تصريح کرد: در اين برنامه سه کشور اسلامي حضور دارند که برنامه نخستين روز اين مجمع جهاني در قزوين و برنامه دومين روز در تهران برگزار مي شود و دو بازديد از شهرهاي اصفهان و مشهد نيز داريم.
 
شهردار قزوين افزود: براساس تفاهم نامه منعقد شده اين برنامه به صورت محوري در قزوين برگزار مي شود که در استان قزوين از همکاري حوزه علميه، نماينده ولي فقيه در استان و شوراي فرهنگ عمومي بهره مند هستيم و در تهران نيز دانشگاه امام صادق نيز با حمايت علمي در برگزاري اين برنامه مساعدت مي کند.
 
وي اظهار کرد: در واقع ما مي خواهيم بدانيم که شهر اسلامي چگونه از مسير خود دور شده و براي بازگرداندن شهر به فضاي اسلامي بايد چه کار کرد.
 
نصرتي گفت: يکي از برنامه هايي که مد نظر داريم پيگيري براي دعوت از 10 شهردار پايتخت هاي اسلامي در اين همايش است.
 
وي افزود: جشنواره بازي و اسباب بازي نيز که هرساله در اسفند ماه برگزار مي‌شود تا باتوجه به مقارن بودن ايام فاطميه برگزار نشد و در نتيجه در ايام برگزاري برنامه روز قزوين اين جشنواره را نيز به اجرا در خواهيم آورد و يکي ديگر از برنامه هاي روز قزوين تجليل از نخبگان است.

 

تصاویر مرتبط