سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۱/۲۴

درافشانی:

25 هزار متر مربع به فضاهای فرهنگی و ورزشی قزوین افزوده می‌شود

درافشانی،معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین گفت: امسال ۲۵ هزار و ۷۱۰ متر مربع زیربنا به فضاهای فرهنگی و ورزشی قزوین افزوده می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛محمد درافشانی افزود:از زمان آغاز به کار شورای پنجم، توسعه اماکن فرهنگی و ورزشی در شهر قزوین،نواحی منفصل و کم برخوردار در دستور کار مجموعه مدیریت شهری قرار گرفته است.

درافشانی افزود: در همین راستا عملیات  کلنگ زنی ۱۵ پروژه مهم در طول چهار سال اخیر برزمین زده شده است که از این تعداد پروژه،دو  طرح مورد بهره برداری قرار گرفته و مابقی آنها نیز امسال به بهره برداری خواهند رسید.

وی اضافه کرد:خانه‌ فرهنگ منتظری با یک هزار و ۶۰۰ متر مربع زیربنا و خانه فرهنگ میرداماد با ۷۰۰ متر مربع زیربنا در راستای توسعه فضاهاي فرهنگي ورزشي، توزيع عادلانه خدمات و سرانه فضاهاي فرهنگي به بهره برداری رسیده است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: هم اکنون نیز عملیات اجرایی  خانه‌های فرهنگ چوبیندر با یک هزار و ۳۵۰ متر مربع زیربنا و ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی، مجاهد با ۶۰۰ متر مربع زیربنا و ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی، ناصرآباد با ۱۲۰۰ متر مربع زیربنا و ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی و خانه فرهنگ اندیشه با ۱۲۰۰ متر مربع زیربنا و ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی  در دست اقدام است.

درافشانی افزود:از دیگر پروژه های در دست ساخت شهرداری قزوین «نمازخانه پارک ملت قزوین» در ۶۰ متر مربع زیربنا و ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی،«زمین ورزشی شقایق دو» با چهار هزار متر مربع و ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی،«مرکز نشر آثار امام در خیابان شهید بابایی قزوین»در ۲ هزار متر مربع و ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی است.

وی در ادامه بیان کرد: همچنین پروژه های «فرهنگسرای مینودر« با چهار هزار و ۵۰۰ متر مربع زیربنا و ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی، «مجموعه تئاتر شهر» با دو هزار متر مربع و ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی، «مجموعه ورزشی مینودر» با سه هزار متر مربع و ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی، «مجموعه ورزشی باهنر» با ۱۵۰۰ متر مربع و ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی، « سوله ورزشی اندیشه» با ۱۲۰۰ متر مربع زیربنا و ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی، «پروژه ورزشی مشعلدار» با یک هزار متر مربع و ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی و « زمین ورزشی نواب جنوبی» با یک هزار متر مربع زیربنا و ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی نیز در دست احداث است.

درافشانی در خاتمه اظهار امیدواری کرد با تكميل اين مراكز فرهنگي بخشی از نيازهاي فرهنگي مناطق کم برخوردار و محلات شهر قزوين  مرتفع  و گام های خوبی در جهت ارتقای سطح فرهنگ کهن شهر تاریخی قزوین برداشته شود.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط