سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۶/۰۹

آیت‌الله عابدینی، امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان قزوین:

مداحی‌ دفاع مقدس، الهام از رجزخوانی‌ یاران امام حسین(ع) در کربلا بود

آیت‌الله عابدینی، امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت:مداحی‌ های دوران هشت سال دفاع مقدس، الهام از رجزخوانی‌ یاران امام حسین(ع) در کربلا بود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در مراسم تجلیل از خانواده مداحان شهید و رزمنده دفاع مقدس و مدافع حرم و شهدای مدافع سلامت که در گلزار شهدای قزوین برگزار شد،افزود: در واقعه عاشورا هر یک از یاران و اصحاب امام حسین (ع) به میدان جنگ می‌رفت، ابتدا اعتقادات و آرمان‌هایش را در چند جمله با ادبیاتی فاخر بیان می‌کرد و این باعث می‌شد روحیه دوستان قوت گرفته و روحیه دشمن می‌شکست و این مهم در دوران دفاع مقدس با الهام از فرهنگ عاشورا به خوبی قابل مشاهده بود.

وی اظهار کرد:اگر رجزخوانی های اصحاب امام حسین (ع) در واقعه عاشورا را با مداحی دوران دفاع مقدس بسنجیم مطمئنا به دستاوردهای خوبی می رسیم و اثر گذاری شگرف این رجزخوانی ها را در اشعار و مداحی ها مشاهده خواهیم کرد.

امام جمعه قزوین با اشاره به تاثیر بالای ادبیات حماسی عاشورایی در ادبیات دفاع مقدس و نوای مداحان، گفت:اثرگذاری نوای مداحان با عشق به اباعبدالله الحسین(ع) تحقق یافته است و اشک‌های عاشقان اباعبدالله(ع) را جاری می‌کند.

وی در بخش پایانی سخنانش از مجموعه شهری جهت برگزاری آیین تجلیل از خانواده مداح شهید و رزمنده دوران دفاع مقدس تقدیر کرد و خواستار استمرار این گونه برنامه شد.

در پایان مراسم از 16 خانواده ستایشگر(مداح) شهید، 15 ستایشگر رزمنده در دوران دفاع مقدس و سه خانواده شهید مدافع سلامت تجلیل شد.

پایان پیام.

 

تصاویر مرتبط