دوشنبه ۱۴۰۰/۰۹/۰۸

درافشانی:

برگزاری 20 محفل قرآنی «قافله نور» در قزوین تا پایان سال جاری

درافشانی،معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری گفت:20 محفل قرآنی «در مسیر سبز قرآن و عترت » با عنوان قافله نور تا پایان سال جاری با حضور قاریان ممتاز بين المللی و کشوری در سطح شهر قزوین و نواحی منفصل شهری برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛ محمد درافشانی افزود: تاکنون پنج محفل قرآنی در مسیر سبز قرآن و عترت (قافله نور) در مساجد سنجیده، امام حسن مجتبی (ع) محله کوثر، امام سجاد (ع) ناحیه شهری ناصر آباد (امیدیه) و محمد رسول الله (ص) برگزار شده است.

وی بیان کرد :به طور قطع برگزاری این محافل نورانی موجب انس و الفت عموم مردم به ویژه نسل جوان با قرآن کریم می شود،همچنین می توان با برگزاری چنین محافلی بستر درک مفاهیم و عمل به آموزه های قرآنی را بیش از پیش در جامعه عملیاتی کرد.

وی هدف اصلی این برنامه را اجرای محافل قرآن برای عموم مردم ذکر کرد و گفت: ترويج فرهنگ قرآنی، توسعه فضاي معنوي و تقويت باورهاي ديني و ارزشي در بين مردم از دیگر  اهداف مهم برگزاري این محفل انس با قرآن است.

درافشانی در خصوص حفظ و رعایت اصول بهداشتی با توجه به شیوع ویروس کرونا افزود: این سلسله محافل در مساجد شهر قزوین و نواحی منفصل شهری  به صورت محله‌محور و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری برگزار می شود.

درافشانی خاطرنشان کرد: این محفل قرآنی توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین و با همکاری مرکز رسیدگی به امور مساجد استان و اداره کل تبلیغات اسلامی استان قزوین در سطح شهر قزوین در حال برگزاری است.

برگزاری یادواره شهدا به مناسبت هفته بسیج در سطح محلات شهر قزوین

رئیس سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین در بخش دیگر از سخنانش گفت: همچنین به مناسبت هفته بسیج، چندین ویژه برنامه بزرگداشت و یادواره شهدا در سطح محلات شهر قزوین برگزار شد.

درافشانی افزود:درایام بزرگداشت هفته بسیج «یادواره شهدای کوی شیخ آباد در محله سعدی با حضور آیت اله عابدینی،امام جمعه قزوین»، «یادواره شهدا "یاران امام‌" در محله مینودر با حضور سردار رفیعی آتانی،فرمانده سپاه صاحب الامر (عج) استان قزوین»،«یادواره شهدا،محله نظام وفا در مسجد شیشه گرها»،«یادواره شهداء استان قزوین در مسجد چهارده معصوم(ع) در محله مجاهد»، یادواره شهداء « شهید داوود خلیلی» در مسجد حاج موسی محله سعدی قزوین برگزار شد.

وی بیان کرد: از اهداف مهم برگزاری یادواره شهدا زنده نگه داشتن یاد شهداء و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است، امنیت، آرامش و آسایش جامعه را مرهون خون پاک شهدا هستیم،لذا باید قدردان جانفشانی آنان و این امنیت پایدار در جامعه باشیم.

درافشانی در پایان افزود:این یادواره های شهداء توسط پایگاه ها و حوزه های مقاومت بسیج و با مشارکت سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین برگزار شد.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط