پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۹/۱۱

درافشانی خبرداد:

برگزاری ویژه برنامه هفتادمین سالروز تولد شهید بابایی به نام «هم محله ای من،عباس بابایی»

درافشانی،معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین از برگزاری ویژه برنامه ای با عنوان «هم محله ای من،عباس بابایی» به مناسبت هفتادمین سالروز تولد سرلشگر شهید «عباس بابایی» در سطح شهر قزوین خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛ محمد درافشانی تقویت فرهنگ ایثار و شهادت، هویت بخشی و ایجاد حس تعلق به جوانان و نوجوانان در محلات و  الگوسازی رفتارهای پسندیده شهید بابایی را از اهداف مهم اجرای ویژه برنامه «هم محله ای من،عباس بابایی»  ذکر کرد.

وی اظهار کرد: برنامه «هم محله ای من،عباس بابایی»  14 آذر ماه سالجاری در محله سعدی،خانه موزه شهید بابایی و همچنین مساجد و در سطح کهن شهر مینودری قزوین برگزار می شود.

درافشانی اجرای ختم 70 هزار صلوات در فضای مجازی به مناسبت هفتادمین سالروز تولد شهید سرلشگر بابایی و اهدا به روح شهید بابایی را از دیگر برنامه های سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین برشمرد و افزود: این برنامه با همکاری مهدها و مؤسسات قرآنی اجرا می شود.

وی برگزاری ویژه برنامه قرآنی در مسیر سبز قرآن و عترت در  یکی از مساجد خیابان شهید بابایی با همکاری دبیرخانه مساجد استان قزوین و اجرای برنامه سالروز تولد شهید بابایی ویژه دانش آموزان مرکز آموزشی استعدادهای درخشان را از دیگر برنامه این مناسبت ذکر کرد.

درافشانی اظهار کرد: مراسم «دورهمی و خاطره گویی خانواده و همرزمان شهید و جوانان محله» از دیگر برنامه های سالروز تولد سرلشگر شهید بابایی  است که در خانه موزه شهید بابایی توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین برگزار می شود.

وی افزود:همچنین ضبط و پخش پیام تبریک شهردار و رییس شورای اسلامی شهر قزوین در فضای مجازی توسط شهرداری از دیگر برنامه های سالروز تولد سرلشگر شهید بابایی  است.

درافشانی پخت کیک تولد شهید بابایی در خانه موزه شهید بابایی توسط خانه فرهنگ شهروندی سازمان سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین و اجرای ویژه مراسم تولد شهید بابایی در مراکز و مدارسی که به نام شهید مزین شده اند را از دیگر برنامه های سالروز تولد سرلشگر شهید بابایی  عنوان کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش افزود:شهیدانی همچون شهید بابایی، به طور کامل به عموم مردم به ویژه نسل جوان معرفی نشده‌اند ، یکی از راه‌های جلوگیری از تحریف هشت سال دفاع مقدس معرفی ابعاد شخصیتی شهداء به ویژه فرماندهانی همچون شهید عباس بابایی به نسل امروز است.

این مسئول اضافه کرد: شهید بایایی از شهدای شاخص استان قزوین است که سیره و منش او در همه ابعاد مختلف فردی، اجتماعی، سیاسی، نظامی و دینی زبانزد عام و خاص است.

درافشانی در خاتمه بیان کرد: شهید بابایی شیفته خدمت به مردم بود، شجاعت، تواضع، فروتنی، ساده‌زیستی، مقاومت، تدبیر، ایثار و گذشت از جمله ویژگی‌های بارز این شهید بزرگوار  است.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط