شنبه ۱۳۹۴/۰۳/۰۲

وزيري نژاد ، مدير عامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين:

مراسم تجليل از اساتيد و مربيان خانه هاي فرهنگ برگزار شد

مراسم تجليل از اساتيد و مربيان خانه هاي فرهنگ سازمان فرهنگي ورزشي با حضور جمعي از اعضاي شوراي شهر، مسئولان ، اساتيد و مربيان خانه هاي فرهنگ، ارديبهشت ماه در سالن آمفي تئاتر دانشگاه جامع علمي کاربرد برگزار شد

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري، حسين صلح جو رئيس کميسيون فرهنگي شوراي شهر ضمن ابراز رضايت از نحوه برگزاري اين مراسم گفت: تعهد و تخصص لازمه موفقيت و پيشرفت در زمينه تدريس است که اين امر مي تواند نقش به سزايي را در راستاي ارائه آموزش به دانشجويان و هنرجويان ايفا نمايد.
وي افزود: نقش اساتيد در زمينه ارائه آموزش هاي لازم در زمينه مديريت پسماند، حفظ فضاي سبز، کاهش ترافيک و.... بسيار تأثير گذار است.
در ادامه اين مراسم محسن حق شناس معاون فرهنگي اجتماعي شهردار با اشاره به آيه هاي شريف سوره علق تصريح کرد: در اين سوره به آفرينش انسان به عنوان اشرف مخلوقات  اشاره  شده و علم در مقام دوم پس از انسان قرار گرفته است که اين امر بيانگر اهميت شغل آموزگاري مي باشد.
وي ادامه داد:معلمان کساني هستند که علم را به سوي مردم جاري مي کنند و اين امر از اهميت ويژه اي برخوردار است.
 سعيد وزيري نژاد مديرعامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري نيز در اين مراسم از هفته معلم به عنوان فرصتي مناسب براي قدر داني از تلاش معلمان و اساتيد دانست و گفت: يکي از مهم ترين اقدامات سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري ايجاد زمينه مناسب براي  تأمين رفاه فرهنگي شهروندان و پر کردن اوقات فراغت آن ها نيز مي باشد.
وي افزود: با توجه به اهميت ارتقاء سطح فرهنگ براي شهروندان در مراکز تحت پوشش اين سازمان بيش از80 رشته مختلف علمي، آموزشي، هنري و ... توسعه يافته است .
اين مقام مسئول خاطر نشان کرد: اين سازمان در تلاش است بهترين خدمات را به شهروندان ارائه نمايد و با مجهز شدن به علم روز دنيا، تعامل و همکاري با اساتيد مجرب و ارائه آموزش هاي لازم در راستاي پيشرفت و تعالي شهر و شهروندان گام هاي موثر تري بردارند.
وي عنوان کرد: براي پيشرفت در زمينه امور فرهنگي اقدامات متعددي صورت گرفته است که در صورت نياز اين سازمان براي برگزاري ساير امور از جمله برگزاري دوره هاي آموزشي، بازديد از مراکز فرهنگي ساير استان ها از جمله کلان شهر ها و ... اعلام آمادگي مي نماييم.
وزيري نژاد در ادامه اين مراسم گفت: يکي از اقدامات سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري  در راستاي پيشبرد اهداف فرهنگي برون سپاري مراکز فرهنگي بوده است که  بازدهي مطلوبي نيز داشته است، لازم به ذکر است واگذاري مراکز به بخش خصوصي موجب افزايش کيفيت امور فرهنگي، تسريع در روند ارائه مطالب آموزشي و... شده است.
اين مقام مسئول اضافه کرد: برون سپاري مراکزموجب تمايز مراکز سازمان با ساير مراکز موجود در سطح شهر  از لحاظ کيفي شده است.
وي در پايان سخنان خود به راه اندازي چند رشته جديد در دانشگاه علمي کاربردي شهرداري خبر داد و گفت: رشته هاي مديريت آپارتمان نشيني، مديريت محله و ... از جمله رشته هايي هستند که در دوره هاي مختلف ترمي و پودماني در مقطع کارداني راه اندازي مي شود که از اساتيد و مربيان مراکز خواستاريم در اين رشته ها شرکت و با أخذ مدرک  به تدريس اين رشته ها بپردازند که موجب ارتقاء سطح فرهنگ شهروندي نيز مي شود و از اهميت ويژه اي نيز برخوردار است.

شايان ذکر است اين مراسم با تجليل از اساتيد و مربيان مراکز نيز به پايان رسيد. 

تصاویر مرتبط