شنبه ۱۳۹۴/۰۳/۰۲

حجت الاسلام و المسلين عابديني ، امام جمعه قزوين :

قرآن‌ علاوه بر اذهان، بايد به دل سپرده شود

امام جمعه قزوين گفت: ترويج قرآن‌ خواني بايد از سنين کودکي در جامعه نهادينه شود و علاوه بر اذهان عمومي بايد به دل سپرده شود که حافظان با به دل سپردن آيه هاي قرآن کريم به احکام آن عمل و به تفسير آن بپردازند

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري، آيت الله عبدالکريم عابديني در مراسم تجليل از حافظان قرآن کريم شهر قزوين، که با حضور اعضاي شوراي شهر قزوين، مديرعامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين، و جمعي از مسئولان دستگاه‌هاي اجرايي استان در مسجدالنبي (ص) و شبستان اميرالمومنين (ع) قزوين برگزار شد، اظهار داشت: ترويج قرآن‌ خواني بايد از سنين کودکي در جامعه نهادينه شود و حافظان قرآن بايد علاوه بر ذهن قرآن را به دل خود بسپارند تابه احکام آن نيز عمل نمايند.
وي با بيان اين نکته که جوانان و نوجوانان را بايد از سنين کودکي به آموزه‌هاي ديني و اسلامي آشنا کرد، گفت: کودکي که قرآن را مي‌آموزد، قرآن در وجودش شکوفا شده و سبب مي‌شود که تفکر و بينش آن کودک از زمان خردسالي با معنويات ديني و اسلامي آميخته شود.
نماينده ولي فقيه در استان قزوين با اشاره به اين نکته که قرآن مي‌تواند انسان را از بسياري از گناهان حفظ کند، تصريح کرد: قرآن کريم کتاب نور و رحمت الهي است که تکيه به آن مي تواند انسان و جامعه را از بسياري از گناهان حفظ کند، قرآن کريم نور حقانيت خداوند است که توسط پيامبر اکرم (ص) در جهان گسترده شده است.
وي اظهار داشت: هرکس بتواند با نور الهي که همان قرآن است ارتباط برقرار کند از ظلمت رهايي پيدا مي‌کند، زيرا قرآن عرصه گسترده نورالهي محسوب مي‌شود.
امام جمعه قزوين خاطر نشان کرد: حافظ قرآن بودن کاربسيار پسنديده و ارزشمند است که اجر اخروي فراواني دارد، ولي تنها به حفظ قرآن نبايد بسنده کرد، بلکه بايد آموزهاي آن را در زندگي و جامعه نيز به کار برده  و به احکام آن  عمل نمود تا ظرفيت فهم باطني قرآن به وجود آيد.
در ادامه اين برنامه  سعيد وزيري نژاد مدير عامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري از برگزاري آزمون حافظان قرآن در قزوين خبر داد و تصريح کرد: طرح تجليل از حافظان قرآن کريم شهر قزوين از ابتداي مهر ماه سال 92 و با مصوبه شوراي اسلامي شهر قزوين آغاز گرديد.

 

تصاویر مرتبط