شنبه ۱۴۰۰/۰۹/۲۷

با مشارکت سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین:

اختتامیه جشنواره علامه حلی (ره) قزوین برگزار شد

اختتامیه جشنواره علامه حلی (ره) قزوینبا مشارکت سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین در حوزه علمیه فاطمیه خواهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی، امام جمعه قزوین گفت: مقالات پژوهشی باید مسئله‌محور بوده و برای رفع نیازهای واقعی جامعه نوشته شوند.

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی اظهار داشت: پژوهش زمانی ارزشمند که در پاسخ به یک نیاز مردم انجام شود. بنابراین مقالات پژوهشی باید مسئله‌محور بوده و برای رفع نیازهای واقعی جامعه نوشته شوند.

وی پایان‌نامه‌هایی که به دنبال رفع نیاز نیستند را سرگرمی علمی توصیف کرد و ادامه داد: پایان‌نامه‌ای که بدون دغدغه نوشته شده باشد، اگرچه بی‌فایده نیست، اما نمی‌تواند اثر پژوهشی کارآمدی باشد و رمز کارآمد بودن یک پایان‌نامه یا مقاله این است که به یک یا چند سؤال جواب دهند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ادامه داد: اگر از همان روز اول تحصیل دانش‌آموز را وارد چالش برای اندیشیدن کنیم و او را به پیدا کردن جواب مسئله تشویق کنیم، این نوع پرورش و تربیت ما باعث پیشرفت تحصیلی دانش‌آموز و رشد او در آینده هم خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم به توسعه علمی و پژوهشی برسیم، نباید مقابله نظریه‌های عالمان و دانشمندان رودربایستی داشته باشیم؛ چرا که برخی تحقیقات در مقطع زمانی خاصی صورت گرفته است و بنابراین باید ضمن در نظر گرفتن نظر بزرگان علمی حقیقت را مطرح کنیم.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط