یکشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۱۲

اجرای برنامه های متنوع فرهنگی به مناسبت ایام فاطمیه و سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی

برنامه های متنوع فرهنگی - مذهبی به مناسبت ایام فاطمیه (س) و سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی توسط سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین در کهن شهر قزوین برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛ این برنامه ها با هدف شناخت بیشتر شهروندان از الگوهای دینی، ترویج سبک زندگی فاطمی، اقامه عزای فاطمی و تکریم مقام شامخ سردار شهید سلیمانی برگزار می شود.

بنابراین گزارش: نمایشگاه «سبک زندگی فاطمی» از جمله برنامه‌های سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین برای ایام فاطمیه(س) است که دهم تا هفدهم آذرماه در سالن دانشگاه پیام نور جنب پارک پامچال با همکاری سپاه صاحب الامر(عج) برگزار می شود.

بر اساس این گزارش: آشناسازی خانواده ها به ویژه نسل جوان و کودکان با سبک زندگی ائمه اطهار (ع) از اهداف برپایی نمایشگاه «سبک زندگی فاطمی» است، این نمایشگاه گوشه ای از زندگی شهید حاج طیب رضایی، شهید حاج قاسم سلیمانی و زندگانی حضرت زهرای مرضیه (س) و گذر از کوچه های بنی هاشم را روایت می‌کند.

بنابراین گزارش: برنامه قرآنی «قافله نور» از دیگر ویژه برنامه های سالروز شهادت سردار سلیمانی است، این محفل قرآنی از سری برنامه های در مسیر سبز قرآن و عترت است که ۱۲ دی ماه در مسجد حسینی در محله راه آهن برگزار می شود. همچنین راه اندازی کاروان سیار «راز دلدادگی» در سطح شهر قزوین از ۱۱ لغایت ۱۴ دی ماه از دیگر برنامه هاست؛ درقالب این کاروان سیار، برنامه های متنوع فرهنگی هنری نظیر سرود، تواشیح، تئاتر و ... برای عموم شهروندان اجرا می شود.

در ادامه این گزارش آمده است: برپایی نمایشگاه شهری «فقط برای خدا» با موضوع تصویرسازی خاطرات سردار دلها، در پیاده راه فرهنگی سبزه میدان از دیگر برنامه های این ایام است و همچنین اجرای برنامه نقالی و حماسه خوانی، ۱۲ و ۱۳ دی ماه در پیاده راه فرهنگی سبزه میدان توسط هنرمندان بومی قزوین و ختم ۱۳۰ هزار صلوات و قرائت سوره مبارکه یاسین به نیت حاج قاسم با همکاری مهد قرآن کریم استان قزوین از دیگر برنامه های سالروز شهادت این سردار بزرگ است.

بنابراین گزارش: برگزاری آئین "گل واژه های صبر" ویژه برنامه تجلیل از مادران شهدای جاوید الاثر از دیگر برنامه های سازمان در این ایام است که با هدف تکریم و ارج نهادن به مقام مادران شهداء و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برگزار خواهد شد.

این گزارش می افزاید: مشارکت در اجرای برنامه بصیرتی نهم دی ماه در گلزار شهدای قزوین با مشارکت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و مشارکت در اجرای برنامه های بزرگداشت سالروز شهادت سردار سلیمانی و برگزاری ویژه برنامه ایام فاطمیه دوم با هیئات مذهبی شهر قزوین از دیگر برنامه های سازمان در این ایام است.

این گزارش می افزاید: از دیگر برنامه های سازمان  می توان به برگزاری مسابقه تصویری شب شعر فاطمی، تقدیر از کودکان دختر محجبه شهر قزوین، برپایی کارگاه آموزشی دوخت چادر و حجاب، برگزاری مسابقه ساخت آدمک های استکباری و مسابقه ادبی شعر و داستان کوتاه با موضوع شهادت سردار سلیمانی و شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) اشاره کرد.

در بخش دیگری از این گزارش آمده است: همچنین در دی ماه سال جاری نمایشگاه و همایش عفاف و حجاب «حجاب صدفی برای مروارید» همزمان با سالروز کشف حجاب، مصادف با ۱۷ دی ماه در سالن اجتماعات اداره کل تبلیغات اسلامی استان قزوین با مشارکت بنیاد عفاف و حجاب استان برگزار خواهد شد.

بنابراین گزارش: بازدید رایگان عموم مردم از موزه مردم شناسی قجر و دهکده طبیعت (۱۳ دی) از دیگر برنامه های سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین با مشارکت دهکده طبیعت است.

تصاویر مرتبط