چهارشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۱۵

امام جمعه قزوین:

توصیه قرآن کریم در توجه به تقوا و همراهی با صادقین،در دستورکار اهداف فرهنگی قرار بگیرد

آیت‌الله عابدینی،امام جمعه قزوین و نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: توصیه قرآن کریم در توجه به تقوا و همراهی با صادقین، در دستورکار اهداف فرهنگی قرار بگیرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛آیت اله عبدالکریم عابدینی در دیدار حجت الاسلام محمودی کلایه معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین و معاونان و مدیران این سازمان، افزود: اهداف فرهنگی، اجتماعی و ورزشی با حضور مردم پیش می‌رود و هر کاری را بخواهیم آغاز کنیم، دو توصیه قرآن را باید مورد توجه قرار دهیم که همان تقوا و همراهی با صادقین است.

 امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: انسان وقتی با تقوا و صادقین همراه می شود، مورد تشویق خدای متعال قرار می گیرد و جامعه ای که تقوا و همراهی با صادقین را داشته باشد، امت خواهد شد و چنین جامعه ای به خیر و امر به معروف و نهی از منکر دعوت می کند.

وی بیان کرد: واژه امت، واژه ای دینی است که همه خوبی هایی که در واژه شهروندی دیده شده، در آن وجود دارد و بدی های آن نیز کنار گذاشته شده است و قرآن نیز فرمان داده تا امت شویم و به خیر و نیکی دعوت کنیم.

 نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه خداوند در قرآن فرموده همه انسان ها گواهی داده اند که من پروردگارشان هستم، بیان کرد: کسانی که پای این گواهی می ایستند و با تقوا و صادقین همراه می شوند، یقیناً در کارشان موفق و پیروز خواهند شد، در غیر این صورت با مشکل مواجه خواهند شد.

 وی عنوان کرد: در نظام دینی و ساختارهایی که خداوند برای جامعه دینی ترسیم کرده است، همه اقشار جامعه می بایست دغدغه فرهنگی، رسالت های اجتماعی، آسایش و آرامش روحی و فکری مردم را داشته باشند و اگر ما فرهنگ، مسائل اجتماعی و سلامت جسمی و روحی و ورزش را با مردم پیش نبریم، به جایی نخواهیم رسید.

 آیت‌الله عابدینی با بیان اینکه می بایست از خدمات موثر و مفید گذشته قدردانی کنیم، اظهار کرد: حضرت موسی(ع) به برادرش هارون می گوید اولین گام در مسئولیت ها و کارهای جدید، اصلاح است و اصلاح برای امور فرهنگی و اجتماعی مانند وضو برای نماز است و اگر این اصلاح صورت نگیرد، کارها پیش نمی رود.

 امام جمعه قزوین تصریح کرد: هیچ چیز نباید مانع نشاط و سرعت برنامه های فرهنگی و اجتماعی شود و همه این موانع را می بایست اصلاح و برطرف کنید و نباید اجازه داد در این عرصه مهم نیرویی چوب لای چرخ بگذارد.

 وی بیان کرد: باید محافظ و امانت دار دستورات الهی باشیم و بدانیم اگر جایی اختلاس بود قرآن نیست، اگر جایی ربا بود قرآن نیست، اگر جایی تبعیض و شکاف طبقاتی بود قرآن نیست و قرآن در چنین جامعه ای مهجور مانده است.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط