چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۱/۲۴

در نشست صمیمی با فعالان اجتماعی شهر قزوین اعلام شد؛

آغاز به‌کار معاونت اجتماعی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری

در نشست صمیمی رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین با فعالان اجتماعی شهر، آغاز به کار معاونت اجتماعی و مشارکت های مردمی این سازمان اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛ نشست صمیمی محمد محمودی معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین با فعالان اجتماعی شهر قزوین برگزار و در این دیدار آغاز به کار معاونت اجتماعی و مشارکت های مردمی سازمان اعلام شد.

در این نشست به موضوعات مختلفی اشاره شد که از جمله می توان به ایجاد بسترسازی مناسب برای رفع آسیب های اجتماعی با رویکرد تربیتی اشاره کرد.

همچنین براین مهم که «باید فعالان اجتماعی، تشکل های مردم نهاد و حاکمیت؛ برای یکدیگر نقش تسهیل‌گری داشته باشند و طرف مقابل به کارآمدتر شدن دیگری کمک کند»، تاکید شد.

در این نشست فعالان اجتماعی با تصدی‌گری حاکمیت در امور اجتماعی مخالف بودند، چرا که اعتقاد داشتند ورود دولت باعث می شود کارها عقب‌تر بماند و حتی مردم از ورود به این حوزه پا پس بکشند.

راه اندازی اتاق وضعیت یا اتاق فکر برای ایجاد بسترهای مناسب جهت کاهش آسیب های اجتماعی از دیگر درخواست‌های جدی فعالان اجتماعی در این نشست بود.

فعالان اجتماعی بر این نکته تاکید داشتند که اتاق فکر نقش بسزایی در ایجاد نظام فکری مشترک، دغدغه‌ها و انگیزه‌های مشترک جهت رسیدن سریع به خلق مسئله و سپس حل صحیح و اصولی مسئله دارد.

رصد آسیب های اجتماعی به صورت محله به محله از دیگر موارد مطروحه در نشست مذکور بود، چرا که به اعتقاد حاضران؛ نوع آسیب و عوامل خطر و محافظت‌کننده آسیب در هر منطقه می‌تواند متفاوت باشد.

توانمندسازي فرهنگي-اجتماعی شهروندان به ويژه جوانان در كنترل و مراقبت محيط فردی و جمعی(مناطق و محلات شهری) از دیگر مواردی بود که در این نشست بر آن اشاره شد.

فعالان اجتماعی حاضر در نشست مذکور، غفلت از حوزه فرهنگی را مهمترین علت افزایش آسیب‌های اجتماعی در سطح جامعه ذکر کردند.

به اعتقاد حضار یکی از راهکارهای کاهش آسیب های اجتماعی این است که نگاه‌ها به فعالیت‌های فرهنگی باید مردم‌محور شود و مطابق نیاز هر محله، نسخه فرهنگی و اجتماعی مناسب و کاربردی برای آن پیچیده شود.

پایان پیام

تصاویر مرتبط