سه‌شنبه ۱۳۹۱/۰۱/۰۸

بقايي، دبير كميته فرهنگ شهروندي شهرداري اصفهان:

شهرداري قزوين آغاز خوبي را براي ارتباط با كودكان شروع كرده است

شهرداري قزوين با برگزاري دومين نمايشگاه و جشنواره ملي بازي و اسباب بازي كودكان ديروز و امروز توانسته است ارتباط خوبي را با كودكان برقرار كند.

 

مهدي بقايي، دبير كميته فرهنگ شهروندي شهرداري اصفهان گفت: برگزاري دومين نمايشگاه و جشنواره ملي بازي و اسباب بازي كودكان ديروز و امروز فرصت خوبي براي مديريت شهري است تا ارتباط خود را با كودكان حفظ كند و مسايل آموزش شهروندي را دنبال كند.
وي افزود: برپايي اين تعداد غرفه با موضوع كودك در ايام تعطيلات كار سختي است و گستردگي و تنوع در برگزاري اين جشنواره نشان مي‌دهد كه مديريت شهري زحمات زيادي كشيده است.
بقايي تصريح كرد: پرداختن به موضوع مهم كودك در قالب جشنواره يكي از نيازهاي شهروندان به خصوص كودكان بود.
دبيركميته فرهنگ شهروندي شهرداري اصفهان با بيان اينكه آموزش شهروندي بايد از سنين پايين آغاز شود، بيان كرد: شهرداري قزوين توانسته با برگزاري اين جشنواره آغاز خوبي را براي ارتباط با كودكان شروع كند.
وي گفت: شهرداري قزوين در اين جشنواره بايد تلاش كند موضوعات مورد نظر خود را هدفمند پيگيري كند و ارتباط خود را با كودكان قطع نكند.
بقايي ادامه داد: وظايف شهرداري‌ها فقط در زمينه ارايه خدمات شهري تعريف نشده است بلكه يكي از وظيفه‌هاي اصلي شهرداري پرداختن به آموزش فرهنگ شهروندي حتي به موضوعات ورزشي است.
وي گفت: يكي از مخاطبان شهرداري قشر كودك مي‌باشد كه بتواند از طريق آموزش فرهنگ شهرنشيني را به كودكان انتقال دهد و توجه به بازي كودكان براي انتقال مفاهيم راهكار بسيار خوبي مي‌باشد كه شهرداري قزوين وارد اين مبحث شده است.
بقايي بيان كرد: شايد در ابتدا شهروندي كه وارد نمايشگاه مي‌شود در نگاه اول فكر مي كند برگزاري اين جشنواره خارج از وظيفه شهرداري بوده است اما وقتي در جريان كامل نمايشگاه قرار مي‌گيرد متوجه مي‌شود يكي از وظايف شهرداري پرداختن به موضوعات اجتماعي است.
دبير كميته فرهنگ شهروندي شهرداري اصفهان ادامه داد: شهرداري قزوين بايد با ايجاد شبكه مخاطبين كودك، بتواند ارتباط خود را با كودكان حفظ كند.
بقايي افزود: شهرداري قزوين وقتي مي‌بيند كودكان از اين نمايشگاه استقبال مي‌كنند بايد با ارايه راهكار كودكان را دائما با اقدامات مديريت شهري درگير و اين ارتباط را حفظ كنند.
وي توضيح داد: ما در شهرداري اصفهان تلاش كرديم با انتخاب دانش آموزان مقطع ابتدايي به عنوان سفيران شهروندان ارتباط دائمي با بچه‌ها داشته باشيم و از اين ارتباط توانستيم براي آموزش شهروندي به نحو احسن استفاده كنيم.
دبيركميته فرهنگ شهروندي شهرداري اصفهان افزود: با توجه به اينكه قزوين داراي چنين پتانسيلي براي برگزاري جشنواره ملي دارد، مي‌تواند شهرداري قزوين اين شيوه ارتباط با كودكان را بعد از ايام عيد ادامه دهد تا به نتيجه اصلي برگزاري جشنواره برسد.
بقايي بيان كرد: آموزش‌هاي شهروندي را مي‌توان از طريق بازي از جمله بازي‌هاي ترافيكي و مارپله به كودكان انتقال داد.
وي در ادامه با اشاره به آثار تاريخي قزوين گفت: آثار تاريخي قزوين مظلوم واقع شده است و معرفي آثار قزوين در سطح گسترده نياز به عظم جدي مسوولان اين استان دارد.
بقايي اضافه كرد: براي معرفي آثار تاريخي قزوين، صدا و سيما نقش مهمي دارد و مسوولين بايد از اين ظرفيت براي معرفي قزوين در راستاي جذب گردشگر و رونق اقتصادي شهر استفاده كنند.
وي ادامه داد: براي اولين بار كه وارد قزوين شدم فكر نمي‌كردم قزوين صاحب چنين آثار تاريخي با ارزشي باشد.
دبيركميته فرهنگ شهروندي شهرداري اصفهان ادامه داد: در اين نمايشگاه خيلي شفاف بازي‌هاي ديروز و امروز مقايسه نشده بود، البته با تجربه‌اي كه مديريت شهري كسب كرده است اميدواريم در سال‌هاي آينده اين اتاق در جشنواره با كيفيت بيشتري اتفاق بيافتد.
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط