پنجشنبه ۱۳۹۱/۰۱/۱۰

ميربهاء، فرماندار شهرستان قزوين:

برگزاري نمايشگاه و جشنواره ملي بازي و اسباب بازي در سال‌هاي آينده ادامه پيدا كند

دومين نمايشگاه و جشنواره ملي بازي و اسباب بازي كودكان ديروز و امروز كاري ارزشمند و ماندگاري است كه توانست كودك درون كودكان ديروز را زنده كند.

 

سعيد ميربهاء، فرماندار شهرستان قزوين در گفتگو با خبرنگار ما گفت: در زمان ورودم به نمايشگاه و جشنواره ملي بازي و اسباب بازي به ياد دوران خوش كودكيم افتادم و اين براي من لذت بخش بود.
ميربهاء افزود: كيفيت برگزاري نمايشگاه در سال جاري نسبت به سال گذشته رشد قابل توجه‌اي كرده بود و اين مهم نشان مي‌دهد كه مديريت شهري اين ظرفيت را دارد كه در سال‌هاي آينده اين نمايشگاه را به صورت دائمي برگزار كند.
فرماندار شهرستان قزوين اظهار كرد: شهرداري قزوين توانست با اين اقدام ارزشمند مردم را با فرهنگ بومي و محلي بازي‌هاي كودكان ديروز و امروز آشنا كند و با توجه به اينكه امسال از طرف مقام معظم رهبري سال توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني نام گذاري شده است بر اين اساس بايد با اين اقدام ارزشمند از توليدات داخلي اسباب بازي حمايت ويژه شود.
وي افزود: برگزاري اين نمايشگاه در مكان تاريخي سعدالسلطنه اقدام با ارزشمندي است كه مي‌تواند در احياي تاريخ فرهنگ شهر قزوين كمك كند و اين روند بايد ادامه پيدا كند.
ميربهاء گفت: مديريت شهري بايد دستاورد برگزاري اين جشنواره را در سال‌هاي آينده در رشد كودكان و حضور آنها در جامعه ببيند و اين در صورتي محقق مي‌شود كه برگزاري اين جشنواره در سال‌هاي آينده نيز ادامه پيدا كند.
فرماندار شهرستان قزوين افزود: از زمان آغاز مديريت جديد در مجموعه شهرداري قزوين، ما شاهد جهش‌هاي خوبي در توسعه شهر بوديم و علاوه بر جهش در پروژه‌هاي عمراني  در زمينه برنامه‌هاي فرهنگي و اجتماعي قدم هاي خوبي برداشته شده است.
وي با بيان اينكه شهرداري قزوين برگزاري اين جشنواره را يك نياز مهم احساس كرده بود، گفت: شهروندان انتظار نداشتند اين جشنواره را شهرداري قزوين برگزار كند و اين اقدام شهروندان را خوشحال كرد.
فرماندار شهرستان قزوين در ادامه بيان كرد: كودكان ديروز در تهيه اسباب بازي از خلاقيت خودشان استفاده مي كردند.
وي اضافه كرد: فضاي بازي براي كودكان ديروز باز بود و كودكان بيشتر فضاي فعاليت داشتند و ابزار بيشتري داشتند تا با خلاقيت خودشان اسباب بازي تهيه كنند.
ميربهاء بيان كرد: كودكان امروز از بازي‌هاي خودشان لذت نمي‌برند و روحيه شادي هم ندارند چراكه در بازي‌هاي آنان خلاقيت از آنها گرفته شده است.
وي ادامه داد: فضاي منازل مسكوني امروز به گونه‌اي نيست كه كودكان بتوانند به خوبي انرژي خود را تخليه كنند.
فرماندار شهرستان قزوين گفت: اگر زمينه‌ بازي‌هاي كودكان ديروز براي كودكان امروز فراهم شود قطعا كودكان امروز هم از بازي‌ها لذت خواهند برد.

 

تصاویر مرتبط