پنجشنبه ۱۳۹۱/۰۱/۱۰

شفيعي ها، مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامي در جشنواره اسباب بازي:

جاي بازي هاي قديمي در زندگي امروز خالي است

جشنواره بازي واسباب بازي اقدام موثري در جهت تامين نياز هاي كودكان در حوزه بازي واسباب بازي است.

 

محمد حسين شفيعي ها، مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان ضمن بازديد از دومين جشنواره بازي و ا سباب بازي در گفتگو با نشريه سنگ، كاغذ، قيچي گفت: كودكان ونوجوانان آينده سازان جامعه ايراني محسوب مي شوند و برطرف كردن نيازهاي آنان در زندگي كه بازي و اسباب بازي مفيد نيز جزئي از آنها محسوب مي شود از اساسي ترين كارهايي است كه مسئولان بايد به صورت ريشه اي بدان بپردازند.
وي افزود: سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين در دومين سال برگزاري اين جشنواره توانسته در جهت رشد خلاقيت كودكان تلاش كند.
شفيعي ها ادامه داد: برگزاري جشنواره در مجموعه تاريخي سعد السلطنه در قدم اول براي قزويني ها مفيد است ؛ چرا كه محيط متنوعي را در شهر بوجود آورده است.
مدير كل فرهنگ وارشاد اسلامي ادامه داد: استفاده گردشگران و مسافران از اين جشنواره آن هم در ايام نوروز مزيتي است كه موجب شناخته تر شدن شهر تاريخي قزوين در اذهان مي شود .   
اين مسئول تاكيد كرد: با توجه با اينكه دانش آموزان در سازمان آموزش و پرورش ساماندهي شدند؛ همراهي اين ارگان با شهرداري در برگزاري اين گونه برنامه ها مفيد خواهد بود ، به طوري كه ورزش ها و بازي هاي  بومي در تقويم سالانه ي زنگ هاي ورزش در مدارس گنجانده شده و به  كودكان و  نوجوانان آموزش  داده شود .
مد ير كل فرهنگ و ارشاد اسلامي ادامه داد: به اين خاطر كه فضاي منازل در شهر ها مناسب براي انجام بازي هاي  بومي ومحلي نيست؛ شهرداري قزوين مي تواند در جهت اجراي اين بازي ها در سطح زمين هاي ورزشي و خانه هاي فرهنگ  تلاش كند، در كنار اين توجه به رواج ورزش هاي آپارتماني نيز مهم است.
شفيعي ها به بازي هايي كه در دوران كودكي انجام مي داده گريزي زد و  ادامه داد: الك دولك، هفت سنگ، دزد و پليس با هم سن و سالان خود زياد بازي مي كرديم و متاسفانه جاي اين بازي ها در جامعه امروزي بسيار خالي است.
وي در پايان تاكيد كرد: آرزوي موفقيت وسلامتي براي دست اندر كاران اين جشنواره دارم واميدوارم در سال آتي شاهد برگزاري سومين دوره از اين جشنواره باشيم.
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط