جمعه ۱۳۹۱/۰۱/۱۱

معروف‌خاني، معاون پارلماني بنياد 15 خرداد كشور:

شهرداري قزوين مي‌تواند آغازگر برگزاري جشنواره ملي اسباب بازي به صورت سراسري در سطح كشور باشد

شهرداري قزوين مي‌تواند آغازگر برگزاري نمايشگاه و جشنواره ملي بازي و اسباب بازي به صورت سراسري در سطح كشور باشد.

 

معروف‌خاني، معاون پارلماني بنياد 15 خرداد كشور گفت: اقدام شهرداري قزوين براي برگزاري نمايشگاه و جشنواره ملي بازي و اسباب بازي ستودني است چراكه اين رويداد فرهنگي در هيچ استاني اتفاق نيافتاده است.
وي افزود: شهرداري قزوين مي تواند با انتقال تجربيات خود به ساير استان‌ها، اين رخداد فرهنگي را به نام خود ثبت كند.
معاون پارلماني بنياد 15 خرداد كشور بيان كرد: شهرداري قزوين با برگزاري دومين نمايشگاه و جشنواره ملي بازي و اسباب بازي توانست در ايام عيد فرهنگ بازي نسل گذشته را به نسل جديد پيوند بزند.
معروف‌خاني گفت: با توجه به اينكه قزوين از آثار تاريخي غني برخوردار است، مديريت شهري با برگزاري اين جشنواره در مكان تاريخي مي تواند به مردم قزوين و گردشگران فرهنگ غني قزوين را بشناساند.
معاون پارلماني بنياد 15 خرداد كشور بيان كرد: غرب در تلاش است فرهنگش در بين مردم نفوذ پيدا كند، با توجه به اهميت اين موضوع و تاكيدات مكرر مقام معظم رهبري براي جلوگيري از تهاجم فرهنگي، برگزاري اين جشنواره مي‌تواند كمك موثري براي انتقال فرهنگ اصيل ايراني بكند.
وي ادامه داد: برگزاري اين جشنواره در سال گذشته داراي نوساناتي بود اما امسال با توجه به تجربه سال گذشته با كمترين خطا برگزار شده است.
معروف‌خاني افزود: با توجه به اينكه قشر كودك قشر حساسي است و براي ترويج فرهنگ بايد از اين سن شروع شود تا در بزرگسالي در جامعه بتوانند نقش موثري را ايفا كند، اهميت برگزاري اين جشنواره براي كودكان دوچندان مي‌شود.
معاون پارلماني بنياد 15 خرداد كشور گفت: برگزاري محيطي شاد و امن براي كودكان در ايام عيد آثار مطلوبي در سلامت فكري شهروندان در جامعه دارد.
معروف‌خاني افزود:  با توجه به اينكه مديريت شهري مسوول نگه داري شهر است با اين اقدامات فرهنگي مي‌تواند شهر را پويا نگه دارد و مشاركت شهروندان را در توسعه شهر افزايش دهد.
وي اضافه كرد: مشاهده كردم در يك غرفه آداب و رسوم آپارتمان نشيني را به كودكان آموزش مي‌دهند، اين اقدامات در اين جشنواره فرهنگ شهرنشيني به خصوص آپارتمان نشيني را در كودكان افزايش مي‌دهد و در آينده هم از آن استفاده خواهند كرد و ابن اتفاق براي مديريت شهري از اهميت خاصي برخوردار است.
معاون پارلماني بنياد 15 خرداد كشور افزود: ورود به موضوع اسباب بازي و ترويج فرهنگ استفاده از اسباب بازي از موضوعات مهمي است كه در رشد كودك تاثير بسزايي دارد.
وي افزود: برگزاري اين نوع جشنواره‌ها در روحيه كودكان بسيار تاثير دارد و كودكان با ديدن برگزاري اين برنامه‌ها توسط شهرداري در آينده به مديريت شهري براي مشاركت در اداره شهر كمك خواهند كرد.
معروف‌خاني بيان كرد: بازي‌هاي كودكان ديروز به گونه‌اي بود كه شادي و سلامتي را براي كودكان به ارمغان مي‌آورد و بايد بر اين اساس نكات بازي كودكان ديروز در اين جشنواره به كودكان امروز انتقال داده شود.
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط