پنجشنبه ۱۳۹۱/۰۴/۲۹

با حضور اعضاي شوراي شهر و مسئولان شهري؛

دومين فرهنگسراي تابستانه قزوين در بوستان الغدير آغاز به کار کرد

فرهنگسراي تابستانه بوستان الغدير با 34 غرفه متنوع، قصد دارد تا پايان تير ماه فضاي شبانگاهي شاد و مفرحي را براي شهروندان قزويني رقم زند .

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين ؛ دومين فرهنگسراي تابستانه قزوين همزمان با 21 تيرماه با حضور محمدخورشيدي، نايب رئيس شوراي اسلامي شهر قزوين؛ حامد کبودوند و مريم نخستين اعضاء شوراي شهر؛ عباس عسگري، مدير عامل سازمان مديريت پسماند و سيد صادق سياهپوش، مشاور مدير عامل شرکت توزيع نيروي برق استان قزوين در بوستان الغدير به صورت رسمي آغاز به کار کرد .

معاون اجرايي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين در آيين شروع به کار اين فرهنگسرا اظهار کرد: طبق بودجه برنامه اي امسال سازمان، سه فرهنگسراي تابستانه در دومين فصل سال در قزوين مي بايست فعاليت کنند که امروز شاهد آغاز به کار رسمي فرهنگسراي الغدير  هستيم .

آريان ادامه داد : اين فرهنگسرا تقريبا از 18 تير ماه کار خود را آغاز کرده و تا سي ام همين ماه به کار خود ادامه خواهد داد .

اين مسئول رويکرد اصلي سازمان فرهنگي ورزشي در راه اندازي و توسعه فرهنگسراهاي تابستانه اين گونه تشريح کرد : ايجاد اوقات فراغت سالم براي تمامي اقشار و استفاده از تمامي ابزار ديني و هنري براي آموزش مردم ازجمله اهداف ما را تشکيل مي دهد .

وي ادامه داد : مهمتر از اين موارد مردم با مسئولان فرهنگي و خدمات رسان شهرداري به صورت چهره به چهره آشنا شده و در جريان کارهاي آنها قرار مي گيرند و اين در تاثير گذاري آموزشهاي شهروندي بسيار موثر است .

آريان توجه به مقوله کارآفريني و حمايت از کار و سرمايه ايراني را از ديگر اهداف و برنامه هاي مختلف تدوين شده و به اجرا در آمده سازمان متبوع خود اعلام کرد .

اين مسئول در رابطه با تفاوتها و مزيت هاي دومين فرهنگسراي تابستانه نسبت به اولين تجربه آن که در بوستان گلسار به اجرا در آمده بود بيان کرد : تغييرات عمده اي در مجموعه فرهنگسراي تابستانه الغدير شکل گرفت ؛ مهمترين آن ، افزايش وسعت دو برابري فرهنگسرابه بيش از 400 متر مربع و در نظر گرفتن 34 غرفه است .

آريان با تاکيد براينکه نقاط ضعف اولين فرهنگسراي تابستانه بر اساس نظرات مردم برطرف شدادامه داد : در فرهنگسراي دوم برخي غرفه هايي که از نظر مردم کارايي و مزيت بيشتري داشت مانند غرفه بازي هاي فکري ، حوزه مهارت هاي زندگي ، علوم قرآني ، صنايع دستي ، پاسخ گويي به سئوالات ديني و گردشگريبه تعدادشان افزوده شد .

معاونت  اجرايي سازمان فرهنگي ورزشي تصريح کرد : ايجاد غرفه عکاسخانه در فرهنگسراي دوم اقدامي جديد تلقي مي شود و غرفه نشريات و کتب به صورت ويژه و بسيط کار خود را آغاز کرد تا پاسخگوي مخاطبين در تمامي سنين باشد .

اين مسئول در ادامه از حضور دستگاههاي خدمات رسان شهرداري همچون سازمان آتش نشاني در اين نمايشگاه خبر داد و اين مهم را با ارائه آموزشهاي شهروندي به کودکان همراه دانست .

آريان همچنين از فعاليت يک موسسه خيريهدر اين فرهنگسرا خبرداد و درآمد هاي حاصل از فروش محصولات اين غرفه را متعلق به بيماران و افراد نيازمند اعلام کرد.

معاون اجرايي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين در رابطه با برنامه هاي جانبي اين فرهنگسرا توضيح داد : به دليل وسعت فرهنگسرا شش برنامه شبانگاهي ، پنج برنامه بومي محلي و برگزاري مسابقات مختلف ورزشي با حضور ورزشکاران استان در طول برگزاري اين فرهنگسرا در نظر گرفته شده است .

آريان در رابطه با کيفيت کار فرهنگسراهاي تابستانه بيان کرد : در اين بخش هر دو فرهنگسرا با يکديگر برابري مي کنند ولي از آنجاييکه فرهنگسراي الغدير در وسعت بيشتري برپا شده به طور حتم خدمات بيشتري در بخش محتوا و آموزش به مردم ارائه مي دهد .

وي ياد آور شد : به خصوص در بخش ديني ، بحث و مناظره جوانان در سه حوزه ازدواج ، مباني فقهي موسيقي و روابط دختر و پسر صورت مي گيرد و روحانيون خوبي از حوزه به اين بحث ها جهت داده و جوانان را مشاوره و هدايت مي کنند .

اين مسئول در رابطه با غرفه هاي نقاشي که براي کودکان ترتيب داده شده اضافه کرد : سه گارگاه نقاشي که يکي از آنها با استفاده از يک دستگاه اتوبوس تزئين شده و دو کارگاه ديگر به صورت ديواري و خياباني در اختيار کودکان قرار داده شده درصددند کودکان را بارويکرد آموزشهاي شهروندي به نقاشي کردن ترغيب نمايند .   

آريان در ادامه با ابراز اميدواري از استقبال خوب و پر شور مردم از اين فرهنگسرا ها گفت : هدف ما از انجام اين فعاليت ها رواج آموزشهاي شهروندي در بين مردم است تا نظر شهروندان را نسبت به سرنوشت شهر تغيير بدهيم .

وي افزود : توجه به حوزه ترافيک ، حفظ و نگهداري از مبلمان شهري و پارکها ، بهداشت و سلامت ، احترام به بزرگترها ، دوست يابي و بسياري از مسائل ديگر که به نوعي موجب تعالي شهروندان بويژه کودکان مي شود در برنامه هاي آموزشي ، کارگاهي و تئاتر هاي شبانگاهي و خياباني سازمان فرهنگي ورزشي قرار گرفته است .

آريان در پايان تاکيد کرد : به طور حتم نمره قبولي فرهنگسراي الغدير به لحاظ بزرگ بودن مکان ، اجراي متناسب و محتواي غني از فرهنگسراي الغدير بالاتر خواهد شد .

پايان پيام

تصاویر مرتبط