سه‌شنبه ۱۳۹۱/۰۵/۲۴

گزارشي از مجموعه ورزشي سپهر قزوين

بهره مندي اقشار مختلف شهروندان از خدمات آموزشي مجموعه ورزشي سپهر قزوين

در بلوار شهيد بهشتي و همجوار با ورزشگاه الغدير " مجموعه ورزشي سپهر " واقع شده است. سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين با ساخت اين مرکز و حمايت از روند کاري اين مجموعه توانسته شرايطي براي نشاط سالم شهروندان قزويني فراهم آورد.

بايد تاکيد کرد که آموزش اسکيت  به کودکان ، نوجوانان ، جوانان و بزرگسالان ، بزرگترين  رسالت مسئولان  و متوليان اين مجموعه  مي باشد و  براي  اولين  بار در استان ، آموزش اسکيت به خردسالان کمتر از سه سال در مجموعه ورزشي سپهر رخ داده و اين در حالي است که ديگر مراکز آموزشي قزوين کودکاني از سن 5 سال به بالا را پذيرش مي کنند . آنچه که در مجموعه ورزشي سپهر صورت مي گيرد  با سرلوحه قرار دادن برنامه هاي تدوين شده ي توسعه اي همراه است چراکه به اعتقاد مسئولان امر ، ورزش يک زبان بين المللي است و نيازي به ترجمه ندارد .
 

 خدمات ورزشي مجموعه ورزشي سپهر از سوي اقشار و سنين مختلف مورد استفاده قرار مي گيرد ؛ شهروند 20 ساله اي که از شهر محمديه براي آموزش اسکيت به مجموعه ورزشي سپهر مي آيد بيان مي کند : ابتدا  قبل از اينکه بخواهم از خدمات ارائه شده در اين مرکز بگويم  بايد از مسئولان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين تشکر داشته باشم چراکه مکاني که مورد استفاده مفيد شهروندان قرار نمي گرفت را به محلي براي آموزش ورزش مهيج اسکيت تبديل کردند .


محمد تصريح مي کند : علاقه به ورزش اسکيت من را به اين مجموعه ورزشي کشاند و خوشبختانه به مهارت مدنظر خود با تلاش مربيانم رسيدم ، از تعرفه ي کلاسها نيز رضايت دارم  چراکه در فصل تابستان ، خدمات ورزشي خوبي به شهروندان ارائه مي شود .


سحر ابراهيميان  که  فرزند  5 ساله اش از خدمات  اين  زمين اسکي  بهره  مي برد ،  بيان مي کند : مهارت مربيان اين مجموعه بسيار بالاست و اين موجب شده دانش خود را به درستي به بچه ها انتقال دهند ؛ تعرفه ي کلاسها نيز نسبت به ديگر سالن هاي ورزشي قزوين کمتر و ايده آل تر است .

وي که  در مجاورت زمين ورزشي سپهر سکونت دارد ، ادامه مي دهد : زمين فعلي ورزشگاه سپهر پيش از اين محل تجمع معتادان و انباشت زباله ها بود که  با تلاش متوليان سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين به مکاني براي نشاط و شادابي فرزندان شهر تبديل شد .

پدر پانته آ 6 ساله از امکانات اين زمين ورزشي مي گويد : امکانات خوب اين زمين ورزشي من را که در خيابان دانشگاه ساکن هستم راغب کرد فرزندم را براي يادگيري ورزش اسکيت در اين مجموعه ورزشي ثبت نام کنم .

 

وي ادامه داد : با پرداخت 120 هزار تومان ، اميدوارم فرزندم در طول سه ماه تابستان بتواند مهارت خوبي در ورزش اسکيت به دست آورد و اين فرصتي است که متوليان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين در شهر به وجود آوردند و مربيان اين مجموعه ورزشي واقعا تلاشگرند .

اين شهروند قزويني همچنين به مسئولان و متوليان مربوطه پيشنهاد کرد تا ساخت يک مجموعه ورزشي مسقف و مجهز تر براي شهروندان و بويژه کودکان و نوجوانان شهر را در دستور کار خود قرار دهند .

ترنم کودک 7 ساله اي است از تمرينات اسکيت در مجموعه ورزشي راضي است .

مادر ترنم احداث زمين ورزشي سپهر را در ايجاد روحيه  شور و نشاط در بين مردم و به ويژه کودکان موثر مي داند و مي گويد : درست است که شهرهايي مثل تهران در ساخت مجموعه هاي اين چنيني از قزوين پيشتاز تر هستند و ما در ابتداي کار قرار داريم ، ولي بايد بگويم که رونق شهر قزوين با پروژه هاي اين چنيني در حال به وقوع پيوستن است .

 

وي افزود : يکي از ويژگي هاي خاص و مطلوب زمين ورزشي سپهر اين است که مربيان  هر ترم آموزشي را زماني به اتمام مي رسانند که تک تک بچه ها به مهارت لازم رسيده باشند و اين بسيار براي ما والدين مهم و ستودني به نظر مي رسد .

 

وي در رابطه با تعرفه پرداختي براي کلاسهاي آموزشي بيان مي کند : با پرداخت 40 هزار تومان براي يک دوره کلاسهاي آموزشي و 5 هزار تومان بيمه ورزشي براي فرزندم تعرفه ي اين مجموعه ورزشي را بسيار مطلوب مي دانم  چراکه اين مقدار براساس بررسي هايي که به عمل آوردم  پايين تر از تعرفه هاي دولتي است .

 

محمد  نگهداري ، که  فرزند  12 ساله اش در اين مجموعه  ورزشي  ثبت  نام  کرده  بيان مي کند : پسرم ترم  اول آموزش اسکيت را در اين مجموعه ورزشي سپري کرده است  با مهارتي  که  در اين بخش کسب کرده اميدوار شدم اسم او را در کلاس هاکي نيز ثبت نام کنم .

وي ادامه مي دهد : استادان پسرم متخصصين رشته ي خود هستند و با صبر و حوصله خاصي آنقدر با بچه ها تمرين مي کنند تا به مهارت کافي برسند .

 

اين شهروند قزويني بر احداث زمين اسکيت مجهز در مرکز استان از سوي مسئولان مربوطه در سازمان فرهنگي ورزشي تاکيد کرد .

 

روزبه سعيد مهر مدير مجموعه ورزشي سپهر ، آماده سازي و احداث اين مکان ورزشي را با همت مسئولان سازمان فرهنگي ورزشي اعلام کرده و ادامه مي دهد : اگر توجه مدير عامل سازمان و مدير حوزه ورزش نبود نمي توانستيم اين زمين اسکيت را براي شادي و نشاط مردم فراهم کنيم .


وي مربياني که در اين مجموعه ورزشي به فعاليت مي پردازند را داراي مدرک مربيگري معتبر از فدراسيون اسکيت جمهوري اسلامي ايران اعلام کرد .


وي تصريح مي کند :  " تعهد "  مهمترين اولويت و سرفصل برنامه هاي کاري مربيان سپهرمي باشد و به خاطر اين ويژگي است که شهروندان از تمامي محله هاي قزوين براي آموزش اسکيت به ما مراجعه مي کنند و اين استقبال حتي از پايتخت نيز صورت مي گيرد .


مدير پيست اسکيت سپهر تصريح مي کند : در اين مجموعه ورزشي 15 مربي نسبت به آموزش اسکيت مشغول به کار هستند . 

 
سعيد مهر با بيان اينکه استقبال از ورزش اسکيت در ماه مبارک رمضان در مقايسه با ديگر ايام سال کاهش نداشته و بلکه افزايش نيز داشته تصريح مي کند : آموزش اسکيت به نونهالان  پسران نوجوان ، جوان و بزرگسالان در مجموعه ورزشي سپهراز ساعت 17 بعد از ظهر تا 23 و سالن ورزشي کوثر و آموزش اسکيت به بانوان در سالن سرپوشيده کوثر صورت مي گيرد .


مسئول پيست ورزشي اسکيت سپهر يادآور مي شود : اعضاء علاوه بر بيمه ورزشي داراي بيمه تکميلي نيز مي باشند .


علي ايرانخواه مسئول پيست اسکي سپهر نيز  ارتقاء سطح کيفي و کمي ورزش اسکيت استان را با تدوين برنامه هايي نظير استعداد يابي در دستورکار مسئولان مجموعه ورزشي سپهر برشمرده و تصريح مي کند : آموزش بخشهاي  سرعت  ، نمايشي ، هاکي و فري استايل ( رد کردن مانع با حرکات نمايشي پا ) به کارآموزان و بهره گيري از مربيان تيم ملي در اين بخش ها از برنامه هاي آتي ما محسوب مي شود واميدواريم با کمک مسئولان سازمان فرهنگي ورزشي به ثمر برسد .

 ايرانخواه خبر مي دهد : تمامي ارگانهاي وابسته به شهرداري قزوين ، مهد کودک ها ، آموزش و پرورش و بويژه سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري مخاطب ما در استفاده از خدمات ورزشي هستند .
وي در ادامه تاکيد مي کند : در دستور کار قرار گرفتن ساخت يک زمين ورزشي سرپوشيده و مجهزتر اسکيت در قزوين مي بايست در دستور کار مسئولان مربوطه در شهرداري قزوين قرار بگيرد  چراکه  اين  ظرفيت  در مرکز استان وجود دارد .

ايرانخواه  مسئول  پيست  اسکيت  مجموعه ورزشي سپهر از  برنامه هاي  جانبي به اجرا در آمده  در اين  مجموعه ورزشي صحبت  کرد و  گفت :  برگزاري  مسابقه اسکيت بال ( فوتبال با اسکيت ) ، ايت بال ،  سرعت هاکي ، جشن ها و  همايش هاي بزرگ  استاني در اين مجموعه ورزشي به انجام مي رسد .

مسئول پيست اسکي سپهر مي افزايد : به عنوان نمونه همزمان با سالروز ولادت امام حسن مجتبي (ع) جشن بزرگي به همراه همايش بزرگ اسکيت ياران نونهال در مجموعه سپهر برگزار شد و بالغ بر يکهزار نفر از شهروندان  در آن شرکت داشتند .


سيد علي فخارمدير ورزش سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين با بيان اينکه در حال حاضر 14 مجموعه  و زمين ورزشي روباز در مرکز استان وجود  دارد بيان مي کند : مجموعه ورزشي سپهر نيز  جزو اين  مراکز محسوب مي شود که از  ابتداي  سال جاري آماده بهره برداري شهروندان شد .


وي  در رابطه  با روند احداث مجموعه ورزشي سپهر ادامه مي دهد :  پيش از اين ، مالکيت اين زمين  براي شهرداري قزوين بود و از آنجاييکه مورد استفاده مفيد قرار نمي گرفت لازم ديديم آنرا به مکان ورزشي مجهز تبديل کنيم تا مورد استفاده ساکنين منطقه که داراي تراکم جمعيت بالا نيز بودند تبديل شود ولي مشاهده مي شود که شهروندان از سراسر شهر به انجا مراجعه مي کنند چراکه تا حدودي توانسته امکانات قابل توجهي را در حوزه ي ورزشي و تفريحي فراهم آورد .

 

فخار تاکيد مي کند : بر همين اساس شهرداري و سازمان فرهنگي ورزشي اين مکان را به زمين روباز ورزشي تبديل کردند .

 

مدير حوزه ورزش سازمان فرهنگي ورزشي بيان مي کند :  براساس نظر سنجي به عمل آمده و دريافت سلايق و علايق مردم ، به اين نتيجه رسيديم که محوريت آموزشهاي ورزشي در اين مکان بايد  براي خردسالان ، نوجوانان و جوانان باشد .

 

وي ادامه مي دهد : مشارکت بخش خصوصي در ساخت اين مجموعه  ورزشي نکته قابل توجهي بود که در راستاي مشارکت هاي مردمي به انجام رسيد و مورد استقبال شايان توجه مردم قرار گرفت .

 

اين مسئول خبر مي دهد : مساحت اين زمين ورزشي حدود دو هزار متر مربع بوده و طي 6 ماه با هزينه ي معادل 120 ميليون تومان ساخته شده است .

 

فخار اظهار اميدواري مي کند : يکي از اهداف و تلاشهاي سازمان فرهنگي ورزشي ساخت مکانهاي ورزشي اين چنيني در تمامي نقاط شهر به ويژه نقاط کمتر برخوردار است براين اساس بايد بگويم که در برنامه ي 5 ساله آتي 14 پروژه ورزشي روباز شهر قزوين را به  50 مورد افزايش خواهيم داد .

 

وي ياد آور شد : هدف ما شادي و نشاط مردم است و در اين بين نشاط شهروندان ماندگار تر است ؛ سازمان فرهنگي ورزشي با حمايت شهرداري مرکز استان و به ويژه  شوراي اسلامي شهر قزوين قصد دارد در تمامي ماههاي سال و بويژه تابستان موجبات نشاط مردم را در شهري شاد فراهم آورند که اميدواريم مشارکت مردم در اين بخش با مديريت شهري و شوراي شهر حاصل شود .

 

*** گزارش ؛ زهرا شيشه گرها

 

تصاویر مرتبط