سه‌شنبه ۱۳۹۱/۰۶/۰۷

در هفته فرهنگ رضوي استان قزوين بررسي شد ؛

اهميت خانواده در فرهنگ وسيره رضوي

درهفته فرهنگ رضوي با حضور حجت الاسلام والمسلمين حسين دهنوي درقزوين و با استقبال پرشور شهروندان ، همايش خانواده از ديدگاه رضوي برگزارشد .

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگي و ورزشي شهرداري قزوين ؛ دهنوي استاد حوزه ودانشگاه در اين همايش با بيان اين که حضرت علي (ع) وفاطمه زهرا(س) به دليل عمل کردن به ارزش هاي اخلاقي زندگي خوبي داشتند اظهارکرد : ما نيز بايد با الگوبرداري از ائمه و پايبندي به ارزشهاي اسلامي براي داشتن زندگي آرام تلاش کنيم .

دهنوي با اشاره به اين که درطول تاريخ نمونه اي از دروغ گفتن ائمه معصومين وجود ندارد وهمواره صداقت داشته اند تصريح کرد: صداقت به معني گفتن هر راست نيست ، صداقت يعني همسران به يکديگر دروغ نگويند و نه اينکه هراتفاقي را که به صلاح نبود برزبان آورد چون باعث بي اعتمادي درزندگي مي شود همچنين بايد درتمام زمينه ها به همسر خود وفادار بود .

وي خاطرنشان کرد : علاوه بر برقراري صداقت ، احترام و مهرباني درخانواده ، بايد آرامش را در اين جامعه ي کوچک به وجود آورد .

دهنوي تصريح کرد : زن بايد نيازهاي همسرخود را تاحد امکان تامين کند و مرد نيز علاوه بر فراهم کردن نيازهاي مادي زن خود که منجر به ايجاد آسايش مي شود ، بايد محبتش را به زن با بيان جملات مثبت ابراز کند .

اين گزارش مي افزايد ؛ در پايان همايش حاضرين سوالات خود را از استاد دهنوي مطرح کردند .

پايان پيام

تصاویر مرتبط