شنبه ۱۳۹۱/۰۶/۱۸

ابوترابي فرد، نايب رئيس مجلس :

قزوين به عنوان گنجينه اي از تاريخ و تمدن بشري بايد به جهانيان عرضه شود

قزوين موزه ي کوچکي از تاريخ و تمدن بشري بوده که حفظ و شناساندن اين پيشينه پربار به ايرانيان و جهانيان از وظايف مسئولان شهري و استاني است .

حجت الاسلام سيد حسن ابوترابي فرد در همايش تجليل از نخبگان و چهره هاي ماندگار قزوين با قدر داني از زحمات برگزار کنندگان اين جشنواره ضمن بيان مطلب فوق اظهار داشت : در تمامي عرصه هايي که بشر توانسته نقش آفريني و اثر گذاري داشته باشد دانشمندان ، علماء و چهره هاي ماندگار قزوين نيز آثاري از خود به يادگار گذاشتند .

وي به کتب مهمي که پيرامون قزوين و دانشمندان آن به رشته ي تحرير درآمده اشاره کرد و افزود : مکتب فقهي ، فلسفي ، تاريخي ، معماري و حتي علوم تجربي ، رياضي اين خطه در جهان شناخته شده است .

ابوترابي فرد همچنين با تاکيد بر اينکه اگر ايران در طول حيات خود مورد هجوم کشورهاي بيگانه قرار نمي گرفت امروز پرچمدار دانش ، تمدن و پيشرفت در همه ي عرصه ها بود، يادآور شد : تاريخ سه دهه انقلاب اسلامي ايران، ما را با تحولي عظيم در تمامي عرصه هاي علمي ، اقتصادي ، نظامي ، فرهنگي و سياسي مواجه کرد تا ايرانيان را به ارزشهاي متعالي گذشته خود پيوند زند .

وي تاکيد کرد : بايد ايران را به قدرت بزرگ اقتصادي در آسيا و جهان تبديل شود و اقتداري غير متعهدانه را در عرصه جهاني به نمايش گذارد و اين مهم با شناخت تاريخ پرشکوه ايران از سوي ما مسئولان و مردم ميسر خواهد شد.

پايان پيام   

 

تصاویر مرتبط