شنبه ۱۳۹۱/۰۶/۱۸

ابوترابي فرد، نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي:

قزوين موزه کوچکي از تاريخ تمدن بشر است

قزوين موزه کوچکي از تاريخ تمدن بشر است که بايد به جهانيان معرفي شود چراکه از يک تاريخ علمي و کهن انباشته شده در همه عرصه هاي علمي، اقتصادي و فرهنگي برخوردار است.

 

نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت: قزوين موزه کوچکي از تاريخ تمدن بشر است که بايد به جهانيان معرفي شود چراکه از يک تاريخ علمي و کهن انباشته شده در همه عرصه هاي علمي، اقتصادي و فرهنگي برخوردار است.
به گزارش اداره روابط عمومي شهرداري قزوين؛ حجت الاسلام سيد محمدحسن ابوترابي فرد در همايش تجليل از نخبگان و چهره‌هاي ماندگار شهر قزوين با بيان اينکه بايد از آثار تاريخي، علمي، فرهنگي و سياسي شهر قزوين حفظ و نگهداري شود، افزود: قزوين توانسته در همه عرصه‌ها اثرهاي خوبي را خلق کند و داراي چهره‌هاي برجسته و آثار ارزشمندي از آنان را به يادگار دارد.
وي با اشاره به اينکه  در پيرامون قزوين توسط دانشمندان صدها جلد کتاب نوشته و منتشر شده است که با مطالعه اين کتاب‌ها مي‌توان به ارزشهاي و توانمنديهاي متوالي اين استان پي برد، بيان کرد: مکتب معماري قزوين از معماري شناخته‌ شده‌اي برخوردار است و اين معماري دستاورد انديشه و اندوخته فرهيختگان در اين استان بوده است که بايد از اين اثر بهره‌برداري مطلوبي کرد.
ابوترابي با اشاره به اينکه براي تحول و ارتقاي جايگاه قزوين اقدامات خوبي صورت گرفته است، بيان کرد: بايد با برنامه‌ريزي منسجم بتوانيم جايگاه فاخر قزوين را  به اقشار مختلف جامعه معرفي کنيم.
نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه برگزاري اين مراسم آغاز حرکت نو براي معرفي آثار تاريخي، فرهنگي و علمي اين استان به گردشگران است، افزود: با تحقق اين امر گردشگري در اين استان رونق چشم‌گيري خواهد يافت و اميدواريم از اين حرکت نو براي نگاه مجدد به ظرفيت‌ها و پتانسيل‌هاي فراوان استان قزوين به کار برده شود.
اين مقام مسوول با بيان اينکه ايران بايد به قدرت اقتصادي در آسيا تبديل شود، بيان کرد: کشورهاي مستکبر از جمله آمريکا و رژيم صهيونيستي تلاش مي‌کنند تا به اقتدار اين کشور خدشه‌اي وارد کنند ولي اين کشور بار ديگر با برگزاري اجلاس سران غير متعهد اقتدار سياسي خود را به دشمنان به نمايش گذاشت.
وي  با بيان اينکه ايران در طول تاريخ همواره مورد فشارها و تحريم‌هاي دشمنان اسلام قرار گرفته است، گفت: اگر اين کشور با آسيب‌ها و فشارهاي دشمنان روبه‌رو نمي‌شد اکنون دنياي اسلام و ايران پرچم‌دار در همه زمينه‌ها از جمله علم، تمدن و اقتصادي در جهان بود.
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط