دوشنبه ۱۳۹۱/۰۹/۲۷

معاون فرهنگي هنري سازمان فرهنگي ورزشي تاکيد کرد:

توليد آثار فاخر موسيقي مرکز سرود و آهنگهاي انقلابي با محتواي فرهنگ شهروندي

صادق آريان ورزشي بازديد مرکز سرود وآهنگهاي انقلابي اين سازمان از مرکز موسيقي سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران را در راستاي تبادل اطلاعات با اين مرکز به منظور توليدات موسيقيايي با محتواي فرهنگ شهروندي دانست.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين؛ صادق آريان ضمن بيان مطلب فوق تصريح کرد: همزمان با 19 آذر ماه اين سفر با حضور مدير عامل، مدير روابط عمومي، مدير و اعضاي شوراي سياستگزاري و کميته هاي تخصصي مرکزموسيقي، سرود و آهنگهاي انقلابي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين به انجام رسيد. 

وي در ادامه اظهار کرد: مرکزموسيقي، سرود و آهنگهاي انقلابي علي رغم داشتن تجربه ي کافي در حوزه تخصصي خود درحال حاضر يک مرکز نوپا تلقي مي شود.

وي با بيان اينکه کسب تجربه از مراکزي که سالهاست در زمينه ي سرود و موسيقي به فعاليت مي پردازند براي توانمند شدن مرکز سرود سازمان فرهنگي ورزشي قزوين لازم و ضروري به نظر مي رسد بيان کرد: بر همين اساس بازديدهاي ادواري از مراکز مختلفي که سالهاست در اين بخش به فعاليت مي پردازند در دستور کار قرار گرفت که در قدم اول از مرکزموسيقي سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران بازديد شد.

اين مقام مسئول ادامه داد: درسفر به تهران از موزه ي تخصصي آلات موسيقي که برگرفته از هويت و اقليم اين شهروادوات موسيقي از گذشته تا به امروز را به نمايش گذاشته بود، بازديدي به عمل آمد.

وي افزود: در اين موزه انواع مختلفي از سازهاي کوبه اي، بادي،زهي، و سيمي با قدمت و تاريخچه ي مشخص شده در معرض ديد علاقه مندان قرار داشت و بخش ديگر به آرشيو صداها اختصاص داشت وهمچنين کارگاهي براي ساخت و تعمير آلات موسيقي تعبيه شده بود.

آريان با اشاره به هدفي که مرکز سرود سازمان فرهنگي ورزشي قزوين بعد از بازديد اين موزه دنبال خواهد کرد افزود: انگيزه ي خوبي در ما ايجاد شده تا با گردآوري ادوات موسيقي قزوين، شهري را که از ديرباز داراي مکاتب مختلف موسيقي و مهد اين هنر بوده به همگان معرفي نماييم.

وي در ادامه با اشاره به جلسه اي که با حضور سجادي مدير مرکز موسيقي سازمان فرهنگي هنري شهرداري پايتخت برگزار شده گفت: کسب تجربه و در جريان قرار گرفتن ازبسياري کارهاي توليد شده ي اين مرکز مهمترين رويکرد اين نشست بود.

آريان اضافه کرد: توليدات مرکز موسيقي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري تهران توانسته بود دفاع از هويت شهري،آموزه هاي مختلف شهروندي،زنده نگاه داشتن آداب و سنن تهران قديم را با زبان موسيقي و مستند سازي شده به تصوير بکشد.

آريان ضبط مداحي هاي مداحان و پيرغلامان اهل بيت عليهم السلام را که در حال حاضر در قيد حيات نيستند را يکي ديگر از توليدات مرکز موسيقي سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران دانست و در اين راستا گفت: با توجه به اينکه خادمان و مداحان اهل بيت عليهم السلام در قزوين سالهاست که به فعاليت مي پردازندبر آن شديم مجموعه کاملي از آثار اين بزرگواران را در يک آلبوم گردآوري کرده و در اختيار نسل جديد قرار دهيم.

اين مسئول يادآور شد: همکاري و تبادل اطلاعات مرکز سرود سازمان فرهنگي ورزشي بامرکز موسيقي شهرداري تهران در جهت ساخت آثار مختلف با بهره مندي از خرد جمعي و توليد آثاري که تاکنون بروز و ظهور نيافته از مهمترين دستاوردهاي سفر اخير به تهران گزارش مي شود تا مردم در جريان اقدامات و کارهاي انجام شده قرار بگيرند.

شايان ذکر است، نمونه آثار توليد شده در مرکز موسيقي، سرود و آهنگهاي انقلابي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين به مرکز موسيقي سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران ارائه شد.

پايان پيام 

تصاویر مرتبط