شنبه ۱۳۹۱/۱۰/۰۲

وزيري‌نژاد، مديرعامل سازمان فرهنگي و ورزشي شهرداري قزوين:

توجه به برنامه‌هاي فرهنگي شهروندان از رويكردهاي مهم شهرداري قزوين مي‌باشد

توجه به برنامه‌هاي فرهنگي، ورزشي، اجتماعي و مذهبي شهروندان از رويكردهاي مهم شهرداري قزوين در راستاي افزايش رفاه حال شهروندان مي‌باشد.

 

مديرعامل سازمان فرهنگي و ورزشي شهرداري قزوين گفت: شهرداري قزوين توجه خاصي به برنامه‌هاي فرهنگي، ورزشي، اجتماعي و مذهبي شهروندان در راستاي افزايش رفاه حال شهروندان دارد و در اين راستا266درصد بوجه اين سازمان را افزايش داده است.
به گزارش اداره روابط عمومي شهرداري قزوين؛ سعيد وزيري‌نژاد در دومين جلسه كارگروه فرهنگي و اجتماعي دوره چهارم كارگروه قزوين+20 با اشاره به چشم انداز شهر قزوين و برنامه 5 ساله شهرداري قزوين در حوزه فرهنگ با هدف ارتقاء شاخص‌هاي فرهنگي، ورزشي، اجتماعي و مذهبي شهروندان با رويكرد افزايش رضايت مندي آنها افزود: يكي از برنامه‌هاي اجرايي اين سازمان تا سال 94 احداث و توسعه فرهنگ سراها، احداث خانه فرهنگ، خانه اسباب بازي، پاتوق محله، زمين ورزشي روباز، سالن همايش و تئاتر، پارك ترافيك و نگارخانه مي‌باشد و تا سال 94 بايد 3 فرهنگ سراي ديگر در شهر قزوين احداث شود.
وزيري نژاد تمركز بر قزوين شناسي و تبادلات فرهنگي با رويكرد مشاهير و توسعه گردشگري را از استراتژي‌هاي اين سازمان عنوان كرد و گفت: ساخت و پخش برنامه قزوين شناسي از طريق رسانه( هويت شهر را بشناسند) و تبادل امور فرهنگي با شهرهاي همتراز از برنامه هاي اجرايي اين استراتژي است.
اين مسوول توسعه و تنوع برنامه‌هاي فرهنگي با رويكرد مشاهير و توسعه‌گردشگري را از ديگر استراتژي‌هاي اين سازمان دانست و بيان كرد: افزايش برنامههاي فرهنگي سيار در بوستان‌ها، ساماندهي تشكل‌ها و هيات مذهبي مساجد و تقويت برنامه‌هاي فرهنگي مساجد، تشكيل و ساماندهي واحد مديريت فرهنگي محلات از برنامه‌هاي اجرايي اين استراتژي مي‌باشد.
مديرعامل سازمان فرهنگي و ورزشي شهرداري قزوين ترويج آموزش‌هاي فرهنگ شهروندي به منظوره افزايش مشاركت اجتماعي شهروندان، تمركز بر درآمدهاي پايدار،مديريت مراكز سازمان با مشاركت تشكل هاي فرهنگي و بخش خصوصي و تمركز بر امور ورزش و سلامت همگاني را از ديگر استراتژيهاي اين سازمان نام برد.
وي در ادامه با بيان اينكه بودجه اين سازمان در سال 91 نسبت به سال 88، 266درصد افزايش يافته است، گفت: افزايش بودجه اين سازمان نشان مي‌دهد مجموعه مديريت شهري رويكرد خوبي نسبت به برنامه‌هاي فرهنگي، اجتماعي، ورزشي و مذهبي دارد.
وي با تشريح امكانات فرهنگي و ورزشي اين سازمان در سطح شهر قزوين گفت: 120فيكسچر، 40تيربرد، 1 بيلبرد و 4 تلويزيون شهري از ابزار تبليغاتي اين سازمان در سطح شهر است.
وزيري نژاد به اهم اقدامات انجام شده اين سازمان پرداخت و گفت: كمك به توسعه مباحث ديني شهروندان، كمك به هيات هاي مذهبي در اعياد مذهبي و شهادت، برگزاري نمايشگاه هاي مذهبي، ورود به مباحث عفاف و حجاب، كمك به برگزاي يادواره شهدا و راهيان نور و كمك به توسعه مساجد و نمازخانه‌هاي سطح شهر از مهم ترين اقدامات فرهنگي و مذهبي اين سازمان در سال‌هاي گذشته بود.
اين مسوول برگزاري جشنواره روز قزوين، جشنواره اسباب بازي، طراحي پارك مفاخر به عنوان بزرگترين پارك فرهنگي در سطح شهر، برگزاري 300تور گردشگري محلات، موزه مردم شناسي در حمام قجر و موزه بلديه در ضلع جنوب باغ مشاهير را از ديگر اقدامات انجام شده اين سازمان عنوان كرد.
وي برگزاري همايش پياده‌روي همگاني و كوه‌روي، برگزاري ورزش صبحگاهي در بوستان‌ها با حضور مربي، نصب وسايل ورزشي با اعتبار 500ميليون تومان در سه سال گذشته، برگزاري بازي‌هاي بومي و محلي، برگزاري تئاتر خياباني با مسايل شهري و تهيه 25 برنامه تلويزيوني  خان بابا با موضوع شهري و برگزاري جنگ‌هاي شبانه را از ديگر اقدامات مهم اين سازمان در سال هاي گذشته نام برد.
در ادامه با موافقت اعضاي حاضر در جلسه حجت‌الاسلام عباس قدس، عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشکي قزوين به عنوان رئيس كارگروه فرهنگي و اجتماعي كارگروه قزوين+20 شهرداري قزوين انتخاب شد.
پايان پيام  

 

تصاویر مرتبط