سه‌شنبه ۱۳۹۱/۱۰/۰۵

معاون شهردار قزوين:

شهيد محسن طباطبايي، متانت و وقار دوست داشتني داشت

شهردار قزوين، مدير کل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان قزوين و تني چند از مديران شهري شب گذشته با خانواده شهيد سيد محسن طباطبايي ديدار کردند.

 

شهردار قزوين، مدير کل و معاون بنياد شهيد و امور ايثارگران استان قزوين، مدير منطقه دو شهرداري، سرپرست سازمان زيباسازي شهرداري و مدير امور ايثارگران شهرداري شب گذشته با خانواده شهيد سيد محسن طباطبايي ديدار کردند.
مسعود نصرتي، شهردار قزوين گفت: تجليل از خانواده‌هاي معزز شهداء، مقام شامخ اين عزيزان و بازماندگان آنان را به عنوان ميراث گرانبهايي است كه بايد همواره مورد تكريم قرار بگيرند.
وي ضمن گرامي‌داشت ياد و خاطره شهداي گرانقدر دفاع مقدس، دعاي خير خانواده شهدا را بدرقه راه اين ملت و مملكت دانست و افزود: مردم ما هرگز ايثارگري‌هاي شهدا را فراموش نخواهند كرد. موفقيت هاي امروز كشور را مرهون جانفشاني ها و ايثارگري هاي بزرگ مردانه شهدا هستيم.
نادر نصيري، مدير کل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان قزوين نيز در اين ديدار گفت: ‌شهدا الگوي کامل، جامع و غيرقابل انکار ايثار، مقاومت، رشادت، آزادگي و فداکاري نسل برخاسته از متن انقلاب شکوهمند اسلامي در مقابل استکبار به شمار مي‌روند.
وي افزود: خون شهدا انقلاب را بيمه كرده است اگر ايثارگري‌ها و از خودگذشتگي‌هاي شهدا و رزمندگان نبود، ما امروز نمي‌توانستيم در آسايش و امنيت زندگي كنيم.
عبدالعلي دربندي زاده، معاون خدمات شهري شهرداري قزوين در اين ديدار با اشاره به سن پايين شهيد محسن طباطبايي گفت: متانت و وقار اين شهيد موجب شده بود که همه بچه هاي گردان علي ابن ابيطالب ايشان را دوست داشته باشند.
مصطفي طباطبايي، برادر شهيد نيز در اين ديدار با تقدير از مجموعه مديريت شهري به دليل تحول اساسي در شهر گفت: سخنان همرزمان شهيد حاکي از شجاعت و رشادت شهيد محسن طباطبايي در جنگ است.
حاجيه فاطمه‌بيگم مجابي، مادر شهيد سيد محسن طباطبايي نيز با ذکر خاطره اي از شهيد گفت: وقتي که محسن دنيا آمد، بند قنداق سبز رنگي و خوشبويي در وسايلي نوزاديي وي يافتيم که نمي دانستيم که از کجا آمده است و از آن براي قنداق محسن استفاده مي کردم که بعد مدتي اين بند قنداق ناپديد شد.
گفتني است؛ شهيد سيدمحسن طباطبايي هفتم دي 1364در شهر قزوين به دنيا آمد. پدرش سيدمحمدمهدي، معلم بود و مادرش فاطمه‌بيگم نام دارد. تا پايان دوره راهنمايي درس خواند. از سوي بسيج در جبهه حضور يافت. بيست و پنجم اسفند 1363، در عمليات بدر بر اثر اصابت ترکش به سر، شهيد شد. مزار او در گلزار شهداي زادگاهش قرار دارد
پايان پيام.

 

تصاویر مرتبط