دوشنبه ۱۳۹۱/۱۰/۱۱

مدير حوزه گردشگري شهرداري اعلام کرد:

استقبال 46 هزار نفر از برنامه هاي گردشگري شهرداري قزوين

در 9 ماهه امسال، بيش از 46 هزار نفر از شهروندان و گردشگران داخلي و خارجي از برنامه هاي مختلف گردشگري سازمان فرهنگي - ورزشي شهرداري قزوين بهره مند شدند.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين؛ فريده افشار ضمن تشريح گزارشي از برنامه ها و اقدامات به انجام رسيده از سوي حوزه متبوع خود در 9 ماهه ي سال جاري اظهار داشت: موزه هاي بلديه، قجر و سنگ بلور جزو مراکزي هستند که تحت مديريت حوزه گردشگري سازمان فرهنگي ورزشي به فعاليت مي پردازند.

وي ادامه داد: طي 9 ماه سال جاري بيش از 42 هزار نفر از موزه مردم شناسي قجر بازديد داشتند و اين رقم براي موزه سنگ بلور (تا قبل از تعطيلي براي مرمت) به بيش از سه هزا نفر گزارش مي شود.

افشار تاکيد کرد: بيش از 120 نفر از گردشگراني که به موزه قجر مراجعه کرده بودند از توريست هاي خارجي بودند.

اين مسئول به اردوهاي فرهنگي برگزار شده و برنامه ي سفر خارج از شهر محلات قزوين اشاره کرد و گفت: در سال جاري 25 اردوي خارج از شهر(شهرهاي شمالي، همدان، قم و جمکران) براي بيش از يکهزار نفرازشهروندان در تمام رده هاي سني برگزار شده و نرم افزارهاي آموزشي و محصولات فرهنگي بين آنها توزيع شده است.

مدير حوزه گردشگري سازمان فرهنگي ورزشي يادآور شد: محلات 14 گانه قزوين نظير امامزاده علي(ع)، چوبين در، باغ دبير، محله آخوند، باغ نشاط، منتظري و مجاهد و مراکز فرهنگي تحت نظر سازمان  در اين تورهاي گردشگري شرکت کرده اند و در بين آنها کساني هم بودند که حتي براي يک بارهم سفر خارج از قزوين را تجربه نکرده بودند.

افشار به برگزاري سه فرهنگسراي تابستانه اشاره کرد و گفت: با برپايي غرفه هاي گردشگري در اين فرهنگسراها سعي در معرفي شهر قزوين به بازديد کنندگان داشتيم ضمن اينکه 10 تور شهرگشت نيز برگزار شد.

اين مقام مسئول به برنامه هاي ويژه اي که در جشنواره روز قزوين به اجرا درآمده بود اشاره کرد و گفت: در اين هفته با مشارکت سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري برنامه هاي مختلفي به اجرا درآمد که از جمله ي آن برگزاري 5 تور شهر گشت و بازديد رايگان از موزه مردم شناسي قجر بود.

وي گفت: همچنين دراين هفته، در قالب برپايي کامپيوترهاي ايستاده(وب کيوسک) مسابقه شهر شناسي براي کودکان و خانواده ها برگزار مي شد،دراين فرصت تصوير بناهاي تاريخي قزوين از طريق ويدئوپروژکتور براي شهروندان پخش مي شد.

افشاردر پايان گفت: يک اردوي رصد آسمان به همت مرکز علوم سازمان در پاييز سال جاري برگزار شد.

پايان پيام

 

تصاویر مرتبط