سه‌شنبه ۱۳۹۱/۱۰/۱۲

درآستانه فرارسيدن اربعين حسيني صورت گرفت؛

تقدير از اعضاء ستاد تسهيلات محرم قزوين

در جلسه اي از اعضاء ستاد تسهيلات ماه محرم به همت مرکز تشکلهاي مذهبي سازمان فرهنگي ورزشي با حضور معاون فرهنگي و هنري سازمان فرهنگي ورزشي و اعضاء اين ستاد تقدير شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين؛ صادق آريان در ابتداي اين مراسم با اشاره به فعاليت ستاد تسهيلات محرم که طي سه سال اخير خدمات هماهنگ و منسجمي در آستانه فرارسيدن محرم به هيات هاي مذهبي ارائه کرده است، اظهار داشت: فعاليت اين ستاد در سال جاري طي 14 روز به طول انجاميد و موجب شد به 140درخواست از سوي 43 هيات مذهبي داراي مجوز و مسجد رسيدگي شود و 97 درخواست از ساير تشکلهاو اشخاص حقوقي نيز بي پاسخ نماند.

معاون فرهنگي و هنري سازمان فرهنگي ورزشي با تاکيد بر اينکه درخواست هاي ستاد تسهيلات در سال جاري نسبت به سالهاي قبل سه برابر افزايش داشت گفت:به واسطه ي خدمات ارائه شده از سوي اين ستاد با مشکلات ونقاط منفي جدي در عزاداري ها مواجه نشديم.

وي با اشاره به فعاليت ستاد تسهيلات که در بخش هاي مختلف ارائه شده بود، بيان کرد: همياران هيأتي محرم، شهرياران محرم، همياران بسيجي محرم به همراه بانوان محجبه ي آموزش ديده در مقوله ي امر به معروف و نهي از منکر از جمله گروه هايي بودند که مسئولان را در امر برگزاري عزاداري درست و منطقي ياري نمودند.

آريان يادآور شد: به تمامي اين گروه ها آموزشهاي لازم در حوزه ي کاري که داشتند ارائه شده بود تا در دهه ي اول محرم شاهد برگزاري عزاداري هايي درخوراين ايام باشيم.

وي در ادامه افزود: به عنوان نمونه با فعاليت همياران بسيجي محرم که در زمان عزاداري با سازمان مديريت پسماند همکاري مي کردند ميزان توليد زباله بسيار کاهش يافت واز سويي200 بانوي محجبه، سه هزارو 200 نفر را امربه معروف و نهي از منکر نمودند و 4 هزارو 500 فلش کارت با مضامين حجاب به آنان هديه کردند.

معاون فرهنگي و هنري سازمان فرهنگي ورزشي همچنين به برگزاري نمايشگاه عکس نگاه پنهان در فرهنگسراي بانو حضرت زهرا(س)و به نمايش گذاشتن آنها در بزرگ شهر وتهيه سه نسخه فيلم از آسيب شناسي عزاداري ها در دستور کار قرار گرفت.

وي در ادامه گفت: ميثاق نامه اي با هيأت هاي مذهبي بسته شد تا در جهت همکاري مستمر و هماهنگ شده با اين تشکلها گام برداشته باشيم.

در ابتداي اين مراسم حميد شهبازي مسئول مرکز تشکلهاي مذهبي سازمان فرهنگي ورزشي ضمن تشکر از اعضاء ستاد تسهيلات محرم که در 14روز فعاليت هاي زيادي به انجام رسانده بودند اظهار داشت: اميدوارم در سالهاي آتي بتوانيم در راستاي انجام فعاليت هاي بهتر ستاد تسهيلات قدم برداريم.

گفتني است، در پايان اين جلسه، از اعضاء ستاد که نمايندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت، نيروي انتظامي و پليس راهور شهرستان، شوراي هيأت هاي مذهبي استان ،سازمانهاي فرهنگي ورزشي، پسماندوآتش نشاني تقدير شد.

پايان پيام  

تصاویر مرتبط