جمعه ۱۳۹۱/۱۰/۱۵

سردار کشمرزي، يکي از فرماندهان ارشد سپاه:

برنامه شهرداري قزوين در ديدار با خانواده شهدا بايد الگو شود

سردار کشمرزي، شهردار قزوين، معاون خدمات شهري، مديران عامل سازمان هاي فرهنگي-ورزشي و آمار و فناوري اطلاعات شهرداري و مسئول امور ايثارگران شهرداري شب اربعين حسيني با خانواده شهيد "مجيد کوزه گرها" ديدار کردند.

 

يکي از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامي گفت: اقدام شهرداري قزوين در ديدار با خانواده شهدا بايد براي دستگاه هاي ديگر  الگو شود.
سردار ابوالفضل کشمرزي در ديدار با خانواده شهيد مجيد کوزه گرها که به همراه شهردار قزوين، معاون خدمات شهري و مديران عامل سازمان هاي فرهنگي-ورزشي و فناوري و اطلاعات شهرداري و مسئول امور ايثارگران و رئيس اداره روابط عمومي شهرداري در شب اربعين حسيني صورت گرفت، افزود: اگر برنامه هايي نظير شب خاطره شهدا بخواهد نتيجه دهد و حرفهايي جديدتري بيان شود بهتر است به صورت ميزگرد درباره هر شهيد باشد تا در زمان بيان خاطره از زبان يک رزمنده، رزمنده ديگر خاطرات برايش تداعي شود.
اين فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، برنامه شهرداري قزوين را در ديدار با شهدا دفاع مقدس اقدام ستودني توصيف کرد، افزود: اين برنامه بايد براي ديگر نهادها و مسئولين آنها الگو باشد.
سردار کشمرزي افزود: ديدار با خانواده شهدا توفيق مي خواهد و خدمت به خانواده شهدا براي هر فردي به ويژه مسئولين افتخار است.
اين فرمانده سپاه تصريح کرد: رزمنده هايي که شهيد شدند ذره اي غل و غش شرعي نداشتند و پا روي خواسته هاي شرعي خود گذاشتند.
وي تصريح کرد: امام حسين(ع) با گذشت و ايثار در کربلا موجب پايداري اييلام شد و مي بينيم در اربعين حسيني ميليون ها نفر پاي پياده از نجف به کربلا مي روند و اين عظمت شهيد را نشان مي دهد.
سردار کشمرزي بيان کرد: اولين مزيت ديدار مسئولين با خانواده شهدا اين است که اين ديدار بر روي نفس خود و کارمان تاثير مستقيم دارد و معتقدم مشکلاتمتان تا مدتي حل مي شود.
اين فرمانده سپاه اقدام شهرداري را در برگزاري يادواره 1500 شهير قزوين اقدام بزرگ توصيف کرد.
برادر شهيد:
ديدار مديران شهري با خانواده شهدا موجب دگرمي است
 
حميد کوزه گرها، برادر شهيد نيز در اين ديدار با ذکر خاطراتي از شهيد مجيد کوزه گرها گفت: اقدام شهرداري در ديدار با خانواده شهدا برنامه خوبي است و باعث دلگرمي  خانواده شهدا مي شود و اميدواريم خدا اجر به بانيان اين کار بدهد.
نصرتي، شهردار قزوين:
خاطرات رزمندگان در ديدار با خانواده شهيد کتاب مي شود
 
مسعود نصرتي، شهردار قزوين نيز در اين ديدار گفت: تجليل از خانواده‌هاي معزز شهداء، مقام شامخ اين عزيزان و بازماندگان آنان را به عنوان ميراث گرانبهايي است كه بايد همواره مورد تكريم قرار بگيرند.
نصرتي با اظهار اينکه برنامه ديدار مديران شهري با خانواده شهداي شهر قزوين روزهاي دوشنبه و چهارشنبه هر هفته برگزار مي شود، افزود: سعي کرده ايم در اين ديدارها تعدادي از مديران شهرداري باشند تا در صورت لزوم ضمن شنيدن نظر ها و ديدگاه هاي آنان در حد توان مشکلات احتمالي را حل کنيم.
وي اظهارکرد: بناداريم تا به همت اداره روابط عمومي شهرداري قزوين خاطراتي که در اين ديدارها بيان مي شود برا ثبت در افکار عمومي به صورت يک جلد کتاب منتشر شد.
شهردار قزوين افزود: در برنامه روز قزوين که از 28 فرهيخته تجليل شد که چهار نفر شهيدان رجايي، بابايي و لشگري و مرحوم ابوترابي بودند و 9 نفر هم از خانواده ايثارگران استان قزوين حضور داشتدند
وي ضمن گرامي‌داشت ياد و خاطره شهداي گرانقدر دفاع مقدس به ويژه شهداي والفجر 8، دعاي خير خانواده شهدا را بدرقه راه اين ملت و مملكت دانست و افزود: ‌شهدا الگوي کامل، جامع و غيرقابل انکار ايثار، مقاومت، رشادت، آزادگي و فداکاري نسل برخاسته از متن انقلاب شکوهمند اسلامي در مقابل استکبار به شمار مي‌روند
.
عبدالعلي دربندي زاده، معاون خدمات شهري شهرداري قزوين نيز گفت: يک هفته اي در زمان جنگ با شهيد کوزه گرها در يک چادر زندگي مي کرديم، ويژگي هاي خاصي داشت، شهيد با بسيجي ها خوب مي جوشيد و بسيار خونگرم بود.
 
رضا صمدي ها، پژوهشگر و نويسنده قزوني که در حال تهيه زندگينامه شهيد" مجيد کوزه گرها" است نيز به نقل از يکي از همرزمان شهيد گفت: يک روز مرحوم آيت اله موسوي شالي (ره) به جبهه آمده بودند که به توصيه شهيد مجيد کوزه گرها شال سبز ايشان را به عنوان تبريک از ايشان گرفتيم و شهيد کوزه گرها اين شال را يه نوارهاي کوچکي تقسيم کردند و به رزمنده هاي حاضر داند که اکثر آنان شهيد شدند و بقيه هم به فيض جانبازي نائل شدند.
شايان ذکراست، شهيد مجيد کوزه‌گرها سوم بهمن 1344در شهر قزوين به دنيا آمد. پدرش محمود و مادرش صغرا نام داشت. سال 1364 ازدواج کرد و صاحب يک پسر شد. به عنوان پاسدار وظيفه در جبهه حضور يافت. بيست و دوم فروردين 1366، در شلمچه به شهادت رسيد. پيکرش مدت‌ها در منطقه برجا ماند و سال 1375پس از تفحص در گلزار شهداي قزوين به خاک سپرده شد.
واحد ايثارگران شهرداري قزوين برنامه ديدار مديران شهري با خانواده شهدا  را برنامه ريزي و هماهنگ مي کند.
پايان پيام


 

تصاویر مرتبط