دوشنبه ۱۳۹۱/۱۰/۱۸

همزمان با سالروز کشف حجاب در ايران از بانوان محجبه ي فروشنده تقدير شد

در اقدامي نمادين به همت دفتر امور بانوان وخانواده استانداري و معاونت فرهنگي و هنري سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين از پنچ بانوي فروشنده در خيابان خيام که از پوشش اسلامي برخوردار هستند تقدير شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين؛ در اين حرکت نمادين طاهره بيگم سيدي مدير کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداري قزوين، روئساي کميسيون هاي فرهنگي، پيگيري و نظارت و بانوان شوراي اسلامي شهر قزوين و مدير عامل و معاونت فرهنگي و هنري سازمان فرهنگي ورزشي حضور داشتند.


تقدير از بانوان محجبه ارزشهاي اسلامي را يادآوري مي کند


مدير کل امور بانوان و خانواده استانداري قزوين ضمن مثبت ارزيابي نمودن اين اقدام اظهار داشت:در جامعه ي کنوني که تهاجم هاي فرهنگي دشمنان ارزشها را به ضد ارزش تبديل کرده و ضد ارزشها رنگ ارزشي به خود گرفته، انجام چنين برنامه هايي لازم و ضروري است.

طاهره بيگم سيدي ادامه داد:رواج فرهنگ نامطلوب بي حجابي در سال 1314 در جامعه ي ايراني_اسلامي ناشي از اجراي برنامه هاي حسابشده و کاملا نامحسوس غرب در کشورمان بود که براي مهار آن بايد اقدامات درست و کاربردي از سوي ما مسئولان انجام بگيرد.

وي ادامه داد: بر اين اساس دراقدامي نمادين و در نقطه ي آسيب پذير شهر از بانوان محجبه تقدير شدچراکه در خيابان خيام در مقايسه با ديگر نقاط شهر به جنبه هاي عفاف و حجاب کمتر توجه مي شود.

وي با تاکيد بر اينکه نهادينه کردن امر عفاف و حجاب در جامعه به برنامه هاي بلند مدت نيازمند است گفت:تقدير از بانواني که با پوشش اسلامي در جامعه حاضر مي شوند اقدام قابل تحسيني است که اميدوارم مقدمه اي براي تحقق برنامه هاي بنيادين در حوزه عفاف وحجاب باشد.


اجراي سياست هاي تشويقي در امر حجاب تاثير گذار است


محمد حسين خاکساران نيز در اين برنامه گفت:تاثير گذاري تقدير از کساني که حجاب را در جامعه رعايت مي کنند بيشتر از زماني است که بخواهيم افراد بد حجاب را به رعايت شئونات اسلامي توصيه کنيم.

رئيس کميسيون فرهنگي شوراي اسلامي شهر قزوين يادآور شد:در واقع رعايت کنندگان حجاب الگويي درست براي ديگران هستند که ارزش گذاشتن بر آنها از سوي ما مسئولان، باعث رواج شئونات اسلامي در جامعه خواهد شد.


حجاب، سلامت رواني و اجتماعي جامعه را تضمين مي کند


فاطمه اشدري نيز در اين برنامه تاکيدکرد:جامعه اي که حجاب را رعايت مي کند در واقع به تحکيم بنيان خانواده اهميت داده و در واقع سلامت رواني و اجتماعي آن حفظ شده است.

رئيس کميسيون پيگيري و نظارت بر مصوبات شوراي شهر آسيب هاي ناشي از بي توجهي به امر حجاب را غير قابل جبران دانست و گفت:رواج ناهنجاري هاي اجتماعي و فرهنگي در کنار بي توجهي به اساس خانواده در ديد جوانان و نسل هاي آينده مهمترين خطري است که اگر با برنامه ريزي مهار نشود جامعه در آينده با آسيب هاي جدي تري مواجه خواهد شد.

وي در ادامه با اظهار خرسندي از برنامه هايي که سازمان فرهنگي ورزشي تاکنون در امر عفاف و حجاب به انجام رسانده يادآور شد:تقدير از بانواني که با رعايت حجاب اسلامي در جامعه حضور مي يابند اقدامي نمادين و قابل تحسين محسوب مي شود.

وي اضافه کرد: رعايت حجاب در ادارات و سازمانهاي دولتي و خصوصي، دانشگاه ها، مدارس و ديگر بخش هاي جامعه از ضروريات بوده و براي اينکه اين مهم بهتر و نهادينه تر از سوي افراد رعايت شود بهتر است که مسئولان فاکتورها و موئلفه هاي حسابشده اي را براي تقدير از رعايت کنندگان  حجاب در دستور کار خود قرار بدهند.


تقدير از بانوان محجبه موجب رواج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه خواهد شد

مريم نخستين رئيس کميسيون بانوان شوراي شهر نيز يادآور شد: اقدامات اينچنيني موجب دعوت غير مستقيم ديگر بانوان جامعه به رعايت حجاب اسلامي خواهد شد چراکه فرهنگ ا
صيل ايراني و اسلامي يادآوري خواهد کرد.

وي در ادامه گفت: هميشه تذکر به بدحجاب ها از سوي دستگاههاي متولي در دستور کار قرار مي گيرد ولي به نظر مي رسد اين اقدام جوابگو نباشد بنابراين شوراي شهر و سازمان فرهنگي ورزشي تصميم گرفتند در اين بخش از ابزارهاي تشويقي استفاده کنند.

  
تقدير از بانوان با حجاب در دستور کار سازمان فرهنگي قرار دارد


صادق آريان معاونت فرهنگي و هنري سازمان فرهنگي ورزشي در اين برنامه اظهارداشت:در راستاي نهادينه کردن امر عفاف و حجاب در جامعه و ارزش گذاشتن بر بانواني که با رعايت شئونات اسلامي در جامعه حضور مي يابند اين اقدام صورت گرفت.

وي گفت: بر اساس ارزيابي هاي انجام گرفته از سوي سازمان فرهنگي مشخص شد اين بانوان همواره با پوشش اسلامي در سر کار خود حاضر مي شدند.

وي با بيان اينکه برنامه هاي اينچنيني از اين پس در دستورکار سازمان فرهنگي ورزشي قرار خواهد گرفت بيان کرد: از اين پس تقدير از بانوان محجبه اي که در مشاغلي فعاليت دارند که رعايت حجاب در آنها غير موجه دانسته مي شود نيز در دستورکار سازمان فرهنگي ورزشي قرار دارد.

گفتني است، در سالروز کشف حجاب در ايران، از پنج بانوي محجبه ي فروشنده ي قزويني با اهداي هدايايي تجليل شد.

پايان پيام

  

تصاویر مرتبط