یکشنبه ۱۳۹۱/۱۰/۲۴

معاون سازمان فرهنگي ورزشي قزوين خبر داد؛

همياران محرم شناسنامه دار و ساماندهي مي‌شوند

معاون فرهنگي و هنري سازمان فرهنگي ورزشي از ساماندهي و شناسنامه دار كردن همياران محرم براي بهره مندي از ظرفيت آنان در طول سال خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداي قزوين؛ صادق آريان گفت: با شناسنامه دار کردن همياران محرم و ساماندهي آنان نه تنها در عزاداري هاي ماه محرم بلکه در طول سال از توانشان برخوردار خواهيم شد به طوريکه اين جمعيت در هيأت ها و مساجد رعايت حدود ديني را توصيه مي کنند.

وي افزود: اين افراد براي ارگان ها و دستگاه هاي اجرايي همچون نيروي انتظامي، آتش نشاني و سازمان فرهنگي ورزشي( در حوزه هاي مختلف مذهبي و فرهنگي ) يک توان و بازوي اجرايي خوبي خواهند بود.

آريان از برگزاري جلسات توجيهي وآموزشي براي همياران محرم خبر دادو اين مهم را با مشارکت سازمان تبليغات اسلامي دانست وگفت: با انجام اين اقدام همياران محرم بازوان اجرايي شهر در مراسم مختلف فرهنگي و مذهبي خواهند شد و به نوعي توان بالقوه ي هيات ها محسوب مي شوند.

وي تاکيد کرد: در دهه اول محرم امسال، سه هزار هميار محرم همکاري مناسبي با مساجد و هيأت هاي عزاداري در انتظام بخشي شهر به ويژه در مسير تردد دسته هاي عزاداري و رعايت نظافت هنگام پخش نذورات داشتند.

معاون فرهنگي و هنري سازمان فرهنگي ورشي يادآور شد:شناسنامه دار شدن همياران محرم بر اساس تحصيلات و رده ي سني آنان انجام مي شود تا در زمان مقتضي بتوان بر اساس قابليت ها و ويژگي هاي خاص آنان برنامه هاي مربوطه را تدوين کرد و از توان آنان بهره برد.

پايان پيام

 

 

تصاویر مرتبط