شنبه ۱۳۹۱/۱۰/۳۰

به همت خانه فرهنگ و کتابخانه شهيد نواب صفوي صورت گرفت؛

زندگي نامه شهيد نواب صفوي در نمايشگاه کتاب

به مناسبت بزرگداشت مقام شهيد نواب صفوي نمايشگاه کتابي در خصوص زندگينامه وي و يارانش در خانه فرهنگ و کتابخانه شهيد نواب صفوي در معرض ديد علاقمندان قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين؛ دراين نمايشگاه کتاب هايي با عناويني شامل يادواره ي شهيد نواب صفوي، نواب اسطوره ي مهر، نقش فدائيان اسلام در تاريخ معاصرايران، جمعيت فدائيان اسلام به روايت اسناد، فدائيان اسلام به روايت تصوير و جمعيت فدائيان اسلام و نقش آن در تحولات سياسي- اجتماعي ايران در معرض ديد علاقه مندان قرار گرفته است.

اين گزارش مي افزايد: همچنين در بخشي از کتابخانه زندگينامه شهيد نواب صفوي شامل تصاويري از دوران مبارزاتي فدائيان اسلام که شامل مراحل شکل گيري، مبارزات محاکمات و شهادت اعضاي برجسته ي آن جمعيت به صورت تصويري روايت شده است.

خاطر نشان مي شود: سيد مجتبي ميرلوحي ملقب به نواب صفوي در سال 1303 در محله خاني آباد تهران متولد شد و در سال 1320 به نجف رفت و در محضر استاد آيت الله علامه اميني(صاحب الغدير) تحصيل نمود و چهار سال بعد به ايران بازگشت و با هدف  اجراي احکام اسلام و نجات ملت و ميهن از سلطه بيگانگان و رژيم پهلوي به مبارزات حق طلبانه خود همت گمارد .

براساس اين گزارش، وي در آذر ماه 1334 پس از ترور ناموفق نخست وزير وقت(حسين علاء) دستگير شد و در 27 دي ماه 1334 مصادف با شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) به اتفاق سه تن از يارانش به درجه رفيع شهادت نائل گرديد و هم اکنون مزار مطهر شهيد در وادي السلام شهر مقدس قم مي باشد.

گفتني است؛ اين نمايشگاه کتاب از تاريخ 27 دي ماه داير شده و تا پنجم بهمن ماه جاري در معرض ديد علاقمندان خواهد بود.

پايان پيام

  

تصاویر مرتبط