جمعه ۱۳۹۲/۰۲/۱۳

وزيري نژاد، مديرعامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين:

محلات بايد ملي فکر و محلي عمل کنند

محله هاي شهر و به خصوص محلات 14 گانه بايد اهداف و چشم اندازهاي آينده قزوين را در سطح ملي و بين المللي بشناسانند.

مديرعامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين گفت: مديران و مسئولان فرهنگي محلات علاوه بر اينکه تلاش مي کنند محله ي خود را به پويايي و پيشرفت برسانند بايد در راستاي تحقق چشم اندازهاي ملي و بين المللي شهر قزوين نيز موثر باشند.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين؛ سعيد وزيري نژاد در سومين مجمع مديران و مسئولان فرهنگي محلات 14 گانه طرح محله ما افزود: بيش از يکسال است که طرح محله ما فعاليت خود را آغاز کرده و در اين راستا از توان شهروندان به عنوان بازوان اجرايي مديريت شهري بهره مند شده ايم.

وي با تأکيد بر اينکه محلات بايد با برنامه ريزي نيازها و توانمندي هاي خود را تشخيص دهند و با سازمان فرهنگي ورزشي در راستاي رفع و تقويت آنها تلاش کند، ادامه داد: محلات بايد در عين کثرت، با يکديگر وحدت داشته باشند به طوريکه مهمترين هدف آنها پيشرفت شهر واحياي گذشته ي پرافتخار قزوين و در کنار آن توجه به اولويت هاي ساکنين هرمحله باشد.

اين مقام مسئول يادآورشد: محلات با شناخت پتانسيلها و بهره مندي از ظرفيت نخبگان در بخشهاي مختلف به استقلال و درآمدهاي پايدار خواهند رسيد.

 وي بر ساخت"سراي محله"در هرمنطقه ي شهري تأکيد کرد و گفت: تجربه ي شهرهايي همچون تهران در اين بخش موفق بوده به طوريکه توانسته از ظرفيت محلات به گونه ي خاص و منطقي بهره ببرد ومحلات را به درآمدهاي پايدار برساند.

مديرعامل سازمان فرهنگي ورزشي با تأکيد بر اينکه سياست ما واگذاري امور به دست مردم است عنوان کرد: اجراي سالانه حدود 300 برنامه در طول سال با مشارکت صميمانه شما تحقق مي يابد و اين در قالب طرح محله ما با قوت بيشتري در حال انجام مي باشد.

وزيري نژاد در ادامه از برگزاري جشنواره شمسه در راستاي رقابت بيشتر بين محلات خبر دادو گفت: هدف از برگزاري اين مهم شناسايي استعدادهاي برتر در زمينه هاي مختلف است و توجه به سياست تشويق عامل پيشرفت بيشتر محلات شهر خواهد شد.

اين مقام مسئول از تشکيل هيأت امناء در محلات خبرداد و در اين راستا افزود: آئين نامه ي اين مهم آماده شده تا درشوراي اسلامي شهر قزوين به تصويب برسد.    

وي خبرداد: ساخت هشت خانه فرهنگ و فرهنگسرا در شهر واحداث 12 سوله ورزشي با همکاري سپاه استان و نيز افزايش زمين زمين هاي چمن مصنوعي در شهر از جمله برنامه هاي سازمان در راستاي رونق برنامه هاي فرهنگي و ورزشي در محلات خواهد بود.

****

در ادامه ي جلسه مديران و مسئولان فرهنگي محلات پيشنهاد ها ونقطه نظرات خود را در راستاي اجراي بهتر طرح محله ما مطرح نمودند و درپايان از آنان تقدير شد.

پايان پيام

  

تصاویر مرتبط