سه‌شنبه ۱۳۹۲/۰۲/۲۴

داريوش ارجمند ضمن بازديد از موزه قجر:

قزوين چندهزارساله به ايرانيان معرفي نشده است

داريوش ارجمند بازيگر سينما، تئاتر و تلويزيون طي سفر يکروزه به قزوين از موزه مردم شناسي قجر و مجموعه تاريخي سعدالسلطنه به همت حوزه گردشگري سازمان فرهنگي ورزشي بازديد کرد.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري  قزوين؛ داريوش ارجمند در قزوين اظهار داشت: شهر قزوين داراي پيشينه ي تاريخي غني وچندهزارساله است ولي متأسفانه اين ويژگي و جذابيت ها به مردم ايران معرفي نشده است.

ارجمند ضمن بازديد از موزه مردم شناسي قجر با اشاره به ويژگي هاي اين موزه، تأکيد کرد: بازسازي و حفظ يک بناي تاريخي و تغيير کاربري آن به موزه مردم شناسي، آنهم به همت ارگاني مثل شهرداري قزوين، اقدامي پسنديده محسوب مي شود که در کشور کمتر شاهد آن هستيم.

ارجمند همچنين در جريان بازديد از مجموعه تاريخي سعدالسلطنه بيان کرد: من از کاروانسراهاي قديمي زيادي بازديد داشته ام ولي اين کاروانسراي قديمي و بزرگ داراي ويژگي هاي خاص و منحصر به فردي است و معماري با شکوهي دارد.

وي تأکيد کرد: مجموعه تاريخي سعدالسلطنه قابليت زيادي براي ساخت فيلم و سريال تاريخي را دارد.  

   وي افزود: بزودي شرايط بازديد يک اکيپ از پيشکسوتان و هنرمندان کشور از آثارتاريخي استان قزوين به ويژه منطقه ي طبيعي الموت، موزه مردم شناسي قجر و مجموعه تاريخي سعدالسلطنه را فراهم خواهم کرد.

پايان پيام 

تصاویر مرتبط