پنجشنبه ۱۳۹۸/۰۷/۲۵

با مشارکت سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛

همایش «اصلاح الگوی تغذیه و ارتقاء سلامت» در قزوین برگزار شد

با مشارکت سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛همایش روز جهانی غذا با شعار ملی «اصلاح الگوی تغذیه و ارتقاء سلامت» در سالن قائم شهرداری منطقه دو قزوین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛جوادی،مدیر گروه تغذیه دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت:امروزه با خوردن کربوهیدرات به رژیم های غذایی باز گشته است و همه متوجه شده اند که آن رژیم های فاقد کربوهیدرات های گذشته هیچ کارآیی ندارند.

مریم جوادی افزود:کربوهیدرات میزان سروتونین را در بدن بالا می برد و تاثیری آرامش بخش دارد، کربوهیدرات های عادی مثل نان سفید و پاستری (نوعی شیرینی) فقط تاثیری موقتی و زودگذر دارند و می توانند باعث اضافه وزن شما هم شوند اما کربوهیدرات های تمام غله،بسیار آرام تر هضم می شوند و اثری نشاط آور پردوام تری دارند.

وی اظهار کرد:بادام کمک بسیار زیادی به کاهش استرس می کند و حاوی ویتامین ب دو،ویتامین ای،روی و منیزیم است که به تولید سروتونین که تعدیل کننده ی اعصاب و از بین برنده ی استرس است کمک می کند

جوادی اضافه کرد:انواع ماهی ها حاوی همه ویتامین های مهم ب هستند،به ویژه انواع ضد استرس آن یعنی ب 6 و ب 12. در واقع ویتامین ب 12 یکی از مهمترین ویتامین هایی است که در ترکیبات شیمیایی مغز،عامل شادی بخش سروتونین تولید می کند.

وی در این همایش مطالب مفیدی در زمینه اصلاح الگوی تغذیه با کاهش مصرف قند،نمک و اسیدهای چرب ترانس در رژیم غذایی ارائه کرد.

همچنین در این همایش در خصوص نشانگر های رنگی تغذیه در راستای ارتقا دانش مصرف‌کننده و وضعیت ابتلاء به بیمارهای غیرواگیر با رژیم غذایی نامناسب در استان قزوین مطالبی ارائه شد.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط