پنجشنبه ۱۳۹۲/۰۵/۳۱

وزيري‌نژاد، مديرعامل سازمان فرهنگي و ورزشي شهرداري قزوين:

ارتباطات فرهنگي با دانشجويان خارجي دانشگاه بين‌المللي امام خميني(ره) افزايش مي‌يابد

ارتباطات فرهنگي بين دانشجويان خارجي دانشگاه بين‌المللي امام خميني(ره) با شهرداري قزوين با اجراي برنامه‌هاي متنوع بيشتر خواهد شد.

 

مديرعامل سازمان فرهنگي و ورزشي شهرداري قزوين گفت: ارتباطات فرهنگي بين دانشجويان خارجي دانشگاه بين‌المللي امام خميني(ره) با شهرداري قزوين با اجراي برنامه‌هاي متنوع بيشتر خواهد شد.
به گزارش اداره روابط عمومي و امور بين‌الملل شهرداري قزوين؛ سعيد وزيري‌نژاد در ديدار با 130دانشجوي خارجي از 30 کشور جهان که در دوره دانش‌افزاييدر دانشگاه بين المللي امام خميني(ره) شرکت کرده‌اند، افزود: به دنبال اين هستيم تا بتوانيم از طريق شما دانشجويان که توانستنيد در رشته مهم و تاثيرگذار زبان فارسي تحصيل کنيد، تبادلات فرهنگي را ارتقاء دهيم.
وي  افزود: حضور شما در شهر قزوين فرصتي است تا بتوانيد با تاريخ و فرهنگ شهر اسلامي قزوين آشنا شويد.
وزيري‌نژاد با اشاره به ظرفيتهاي شهر فرهنگي و تاريخي قزوين بيان کرد: ايران يکي از کشورهاي تمدن ساز دنيا است که سابقه تمدن بيش از 10هزار ساله دارد و توانسته رکوردهاي زيادي در کتاب گينس به ثبت برساند.
وي با اشاره به چهره‌هاي فرهيخته و مفاخر شهر قزوين گفت: قزوين داراي تاريخ مدنيت هزار و 700ساله است و در دوران صفويه پايتخت بوده است.
اين مسوول از دانشجويان خارجي خواست تا اسامي کتابهاي مورد علاقه خودشان از شهر قزوين را اعلام کنند تا اين سازمان اين کتابها را به دانشجويان اهداء کند.
وزيري‌نژاد در ادامه به ظرفيت‌هاي تاريخي و فرهنگي شهر قزوين، باغستان‌هاي سنتي و برنامه هاي جشنواره روز قزوين اشاره کرد.
در ادامه فريبر، کارشناس گردشگري سازمان ميراث فرهنگي استان قزوين نيز در اين جلسه در خصوص پيشينه تاريخي شهر قزوين و آثار تاريخي توضيحاتي ارائه دادند.
علي‌رضا منجم، رئيس اداره روابط عمومي و امور بين‌الملل شهرداري قزوين نيز در خصوص اين مراسم گفت: براي آشنايي بيشتر اين دانشجويان که در دوره دانش افزايي در دانشگاه بين المللي امام خميني(ره) شرکت کرده‌اند، از فرهنگسراي بانو حضرت زهرا(س) و ديگر خانه هاي فرهنگ و کتابخانه هاي سازمان بازديد کردند و در جريان برنامه‌هاي آن‌ها قرار گرفتند.
وي بيان کرد: همچنين دانشجويان خارجي از آثار تاريخي شاخص شهر قزوين بازديد کردند و به ميزباني شهرداري قزوين با حضور شهردار قزوين و اعضاي شوراي اسلامي فعلي و آينده در ضيافت شام حضور پيدا کردند.
پايان پيام
 
 

 

تصاویر مرتبط