چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۶/۰۶

وزيري‌نژاد، مدير عامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين:

"روز قزوين" گوياي تاريخ يک شهر متمدن وکهن است

سازمان فرهنگي ورزشي در دومين جشنواره روز قزوين 6 برنامه مهم از جمله سومين جشنواره ملي و بين المللي بازي و اسباب بازي کودکان ديروز و امروز را برگزار مي کند.

مديرعامل سازمان فرهنگي و ورزشي شهرداري قزوين گفت: سازمان فرهنگي ورزشي در دومين جشنواره روز قزوين 6 برنامه مهم از جمله سومين جشنواره ملي و بين المللي بازي و اسباب بازي کودکان ديروز و امروز را برگزار مي کند.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين؛ سعيد وزيري نژاد در نشست خبري ضمن گراميداشت هفته دولت و تبريک فرارسيدن جشنواره روز قزوين افزود: فلسفه برگزاري روز قزوين در جلسات متعددي که با نخبه ها و اهالي فرهنگ و هنر شهرمان داشتيم، شکل گرفت.

وي با بيان اينکه معرفي تاريخ و توانمندي هاي مغفول مانده قزوين در دهه هاي گذشته يک واقعيت تلخ محسوب مي شد، افزود: روز قزوين مقدمه اي شد تا تمدن 10 هزار ساله اين خطه که در قبل و بعد از اسلام حتي در جهان، حرفي براي گفتن داشته به انسانهاي امروزي معرفي شود.

وزيري نژاد با اشاره به ظرفيتهاي فرهنگي، اقتصادي، هنري و کشاورزي قزوين که طي سالهاي اخير جان تازه اي گرفته تصريح کرد: بيان آنچه که در گذشته و امروز پايتخت ايران در عهد صفوي رخ داده در قالب برگزاري جشنواره روز قزوين از دو سال قبل آغاز شده و تا حداقل 15 سال آتي به طول خواهد انجاميد.

اين مسوول آشنايي جوانان با تاريخ و مفاخر زادگاهشان و افزايش حس تعلق آنان به قزوين و هويت ديني و انقلابي را از ديگر اهداف اين جشنواره اعلام کرد که به طور حتم در سال‌هاي آتي روند توسعه شهر را تسهيل خواهد کرد.

وي شعار امسال را که "قزوين تمدني به قدمت زندگي" تعيين شده، گوياي تاريخ گران سنگ اين ديار دانست و 17 ربيع الاول سال 965 هجري قمري را که سرآغازي براي پايتخت شدن اين شهر به مدت 54 سال محسوب مي شود، مهر تأييدي بر انتخاب شايسته اين شعار اعلام کرد.

اين مسوول در ادامه يادآورشد: جشنواره روز قزوين امسال فرصتي شد تا برنامه هاي سازمان فرهنگي ورزشي با يک رشد خوبي نسبت به سال گذشته برگزار شود و يکي از مهمترين مزيتهاي جشنواره امسال حضور مؤثر ديگر دستگاههاي اجرايي استان در کنار شوراي شهر و شهرداري است.

وزيري نژاد خبر داد: سازمان فرهنگي ورزشي در دومين جشنواره روز قزوين 6 برنامه همچون سومين جشنواره ملي و بين المللي بازي و اسباب بازي، جشنواره صبحانه سالم، اولين جشنواره دوقلوها، مشارکت در همايش پياده روي خانواده، برنامه شبهاي مينودري و جشنواره تخفيفات شهري را برگزار مي کند.

پايان پيام

  

تصاویر مرتبط