شنبه ۱۳۹۹/۰۲/۰۶

درافشانی خبر داد:

برگزاری جشنواره «بهار همدلی» در قزوین ویژه ماه مبارک رمضان

محمد درافشانی، معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین گفت:با توجه به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و شیوع بیماری کرونا، جشنواره مجازی «بهار همدلی» ویژه ماه مبارک رمضان تدارک دیده شده است.

 به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛ درافشانی با اعلام این خبر افزود:جشنواره «بهار همدلی» شامل برنامه ها و مسابقات متنوع مذهبی و فرهنگی است که  ایام ماه مبارک رمضان میزبان همشهریان و هموطنان خواهد بود.

وی اضافه کرد: یکی از برنامه های این جشنواره، «پویش قرائت قرآن کریم» است که در آن شهروندان هر روز به نیت یک شهید یک صفحه از قرآن کریم را قرائت می کنند.

درافشانی برگزاری مسابقه قرائت قرآن ویژه کودکان و نوجوانان را از دیگر بخش های این جشنواره برشمرد.

این مسئول اضافه کرد: مسابقه عکس زیباترین و ساده ترین سفره افطاری از دیگر برنامه هایی است که در قالب جشنواره «بهار همدلی» توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین برگزار می شود که ارتقای سطح كیفی وعده های افطاری، چیدن ساده سفره های افطاری زیبا و سنتی در فضایی شاد و مفرح اهداف برگزاری این مسابقه می باشد.

درافشانی افزود: مسابقه اذان ویژه نوجوانان و جوانان از دیگر اقدامات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری است که علاقه‌مندان می توانند فایل‌های صوتی ضبط شده خود را جهت شرکت به دبیرخانه مسابقه ارسال کنند.

این مقام مسئول اضافه کرد: مسابقه مذکور با هدف غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان و خانواده‌های آنان در ایام تعطیلی و در بستر فضای مجازی طراحی و اجرا شده است.

درافشانی بیان کرد: از دیگر آیتم های جشنواره، اجرای طرح همدلی است که در این طرح ارزاق در مراکز فرهنگی سازمان، اجتماعی و ورزشی شهرداری تهیه و به نیازمندان محله با حمایت خیرین اهدا می شود.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی خاطرنشان کرد: همچنین به مناسبت ایام ماه مبارک رمضان مسابقه کتابخوانی«گوهر ولایت» را برای روزه‌داران پیش‌بینی کرده‌ایم تا در این ماه انس و الفت بیشتری با کتاب بگیرند.

وی افزود: منبع مسابقه کتابخوانی، کتاب «زندگی امام حسن مجتبی (ع)» به نویسندگی سید هاشم رسولی محلاتی"  است که فایل کتاب به صورت رایگان در اختیار علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

درافشانی افزود: مسابقه نقاشی ویژه کودکان و نوجوانان از دیگر برنامه هایی است که برای ماه مبارک رمضان تدارک دیده شده و علاقه‌مندان می توانند نقاشی های خود را با موضوع ضیافت الهی ماه رمضان به دبیرخانه مسابقه ارسال کنند.

وی اظهار کرد: برگزاری «جشن مجازی» ویژه ماه مبارک رمضان از دیگر اقدامات این سازمان است، که درقالب آن، برنامه های شاد و معنوی تولید و ضبط خواهد شد و در فضای مجازی پخش می شود.

این مقام مسئول در خاتمه گفت: به مناسبت ایام ماه مبارک رمضان؛مسابقه قصه های قرآنی و با هدف انس بیشتر کودکان و نوجوانان با کلام الله مجید و قصه های قرآن، ترویج آموزه های قرآنی برگزار می شود،علاقه‌مندان می توانند با ارسال فایل قصه خوانی صوتی در این مسابقه شرکت کنند.

رئیس سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین،ساخت سرود و کلیپ با محوریت بخشش کریمانه جهت پخش در فضای مجازی و سیمای مرکز استان قزوین به منظور ترغیب مخاطبین به نوعدوستی و دستگیری یکدیگر را از دیگر برنامه هایی ذکر کرد که به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان انجام خواهد شد.

درافشانی خاطرنشان کرد:برگزاری مسابقه نماز در نهج البلاغه و مسابقه حفظ قرآن برای فرزندان پرسنل شهرداری قزوین از دیگر برنامه‌های این سازمان به مناسب فرارسیدن ماه مبارک رمضان است.

وی افزود:مسابقه نقاشی «مدافعان سلامت» ویژه رده سنی کودکان و نوجوانان را از جمله برنامه‌هایی عنوان کرد که در راستای شناساندن روحیه ایثار و گذشت و تلاش بی وقفه فرشتگان نجات و حس نودوستی در ماه مبارک رمضان انجام می‌شود.

درافشانی در خاتمه گفت:تهیه نماهنگ و کلیپ به مناسبت هفته معلم و تقدیر از معلمان به منظور ارج نهادن به مقام معلمان از دیگر برنامه‌های سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی  شهرداری قزوین است در ایام شیوع کرونا و به مناسبت هفته معلم انجام خواهد شد.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط